Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

schronisko 5 stawów

30-08-2012

slawekr

Nocowałem w 5stawach w sierpniu br. (2 noclegi w 3 osoby). To był pierwszy pobyt w schronisku górskim. Warunki ok. pokoje skromne, jak to w schronisku, ale to nie hotel, i nie ma na co narzekać. Restauracja oferuje posiłki w rozsądnych cenach np. schabowy, ziemniaczki, surówka ok. 22 zł. Pyszna szarlotka, duża porcja 5 zł (naprawdę warto spróbować). Non stop dostępny wrzątek, bez ograniczeń. Są automaty do zakupu szamponu, czy jakiegoś mydełka. Można wypożyczyć pościel (10 zł) i dostać za free dodatkowy koc - trzeba tylko poprosić. Bezpłatny automat do ładowania komórek, sklepik z mapami i art.spożywczymi. Jest nawet WI-FI. Co do prysznicy, ja nie spotkałem się z brakiem ciepłej wody, czasami może nie była bardzo gorąca. czasami tez "w godzinach szczytu" trzeba było chwilkę poczekać w 1-2 osobowej kolejce.
Poza tym ok. Mam tylko małą prośbę do kierownictwa, żeby jakoś inaczej zorganizować sprzątanie toalet. Niestety, przy tak intensywnym korzystaniu, również przez turystów z zewnątrz, trzeba je częściej "odświeżać". Generalnie polecam pobyt. Warto zaznaczyć, że zyskuje się duuuużo czasu na wędrówki po górach (dojazd z Zakopanego, pielgrzymka asfaltem do Wodogrzmotów+przejście do samego schroniska. Razem jesteśmy jakieś 3-4 godziny do przodu.

07-05-2012

maatex   (maatex@o2.pl)

Kuchnia dla turystów jest ogólnodostępna. Co do ciepłej wody to fakt, że czasem kiepsko, ale zawsze możesz się hartować lub sprawdzać czy ciepła woda jest i umyć się później/wcześniej. Kolejki do pryszniców mogą być bo schronisko będzie zapewne pękać w szwach więc jeśli chcesz myć się w najbardziej "popularnej" porze to swoje trzeba odstać, choć pryszniców jest sporo i nawet jakoś idzie, nie jest tragicznie ;)
A co więcej ? Warunki jak to w schronisku. Jeżeli nie oczekujesz luksusów, nie przeszkadza Ci slalom między ludźmi śpiącymi na podłodze, nie powinno być problemów.

P.S. Na to już chyba za późno ale polecam pokoje wieloosobowe, bo raz że taniej, a dwa że można poznać naprawdę ciekawych ludzi

06-05-2012

Piotrek

Zarezerwowałem pokój na połowę lipca,faktycznie zainteresowanie jest ogromne bo wynająłem ostatni 4 osobowy pokój.Nigdy nie byłem w tym schronisku:
-jakie sa w nim warunki ? chodzi mi np o ciepła wodę ( słyszałem ze kiepsko),prysznicę ,kuchnie itp
pozdrawiam :)

27-04-2012

turysta

co do spania na dworze? tez 2 dyszki?

23-04-2012

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Kurde niby ekspertem jestem wiec sie wypowiem :D hehe
na miejsce w pokoju raczej nie ma co liczyc. Gleba kosztuje 20zl i jest to standardowa forma spania w piatce. tak jak wspomniala dorota,schronisko peka w szwach,spimy przytuleni do innych praktycznie :) czesto nocleg pod schroniskiem jest bardziej komfortowy od spania wewnatrz,szczegolnie w cieple weekendy gdy ludzie schodza do schroniska nawet po polnocy.co jak co ale najlepszy nocleg na swiecie :)
pozdrawiam!!

20-04-2012

dorota-w

I pytanie:
marne szanse na załapanie się grupy na pokój w Piątce. Tym bardziej w letni weekend.
II pytanie:
tam nie wysyłają do Z. jak z Murowańca, ale schronisko "pęka w szwach". Zdarzały się nocne biwakowania na tarasie. Warto zatem mieć karimatę, śpiwór, choć opłata jest niewiele niższa.
Expertem w takim noclegowaniu jest Kędzior, użytkownik tego portalu, może się wypowie, pozdrawiam.
Swoim pytaniem dołożyłeś szósty już, bliźniaczy temat do tego forum o noclegach w schroniskach. Masz ponad 40 postów, które radzę przeczytać.
Pozdrowienia.

19-04-2012

Piotrek

Witam
jestem początkujacy jesli chodzi o turystykę górska,nie nocowałem nigdy w górskim schronisku.Planuje w wakacje wybrac sie do doliny 5 stawów ,zdobyc kozi wierch,szpiglasowy jesli starczy sił i czasu.Aby maksymalnie wykorzystac weekend chciałbym przenocowac w schronisku i wrócic następnego dnia do kuznic przez krzyzne.mam takie pytania;
-czy w letnie weekendy bedzie miejsca dla ok 4-5 osób?
-jesli nie ma wolnych pokoji mozna przenocowac na podłodze np. majac własne spiwory?ile to kosztuje?