Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Tatry od schroniska do schroniska


01-07-2017

Wacław

Jeśli jeszcze nie jest za późno na uwagi, to bądź uprzejmy Robercie wyjaśnić jak wg Twego planu miałby wyglądać harmonogram marszruty w dwu pierwszych dniach wędrowania. Gdybym miał sam coś takiego zrobić, zagubiłbym się w mnogości możliwych wariantów.
II część opisu jest jasna.
Pozdrawiam. wh

09-02-2017

Piotrek K

no plan niezły .Sam chętnie bym takie cos zrobił ,moze kiedys ....Powodzenia!

08-02-2017

Robert   (rpodolak@gazeta.pl)

Dzięki za info
W tzw "międzyczasie" zarezerwowałem już schroniska:
1 wejście od Kir oraz zaliczenie Grzesia nocleg PTTK Chochołowska
2 przejście do schr Ornak (nocleg) + jaskinie
3 dłuuugi dzień: z Ornaku przez Kasprowy do Murowańca(nocleg)
4 z Murowańca przez Krzyżne (zgodnie z sugestiami) do D5SP (nocleg)
5 Z D5SP przez Szpiglasowa przełecz do MOKA, powrót przez Świstówkę nocleg w D5SP
6 Powrót do Zakopanego

cóż jak się uda to fajnie jak nie to trudno ;-) oby zdrowie i pogoda dopisała, kondycyjnie myślę, że damy radę - możemy iść przez ok. 8-10 godz. dziennie, w wysokich górach też byliśmy (Kaukaz, Fograsze) ale zawsze były to 1 - dniowe wycieczki

03-02-2017

Piotrek K

Wszystko wykonalne ,kwestia czy wytrzymacie kondycyjnie;-)Z Ornaku przez Doline Tomanowa na Ciemniak i dalej grania az do Kasprowego i zejscie do murowańca.Z Hali Gasienicowej do 5 Stawów proponuje isc przez Krzyżne ,najłatwiejsza droga .Kazda inna to łancuchy i troche wspinania po kamieniach no i troche ekspozycji ;-) .Droga na Krzyżne nie powinna przysporzyc kłopotów .Oczywiscie jak sie stoi na przełęczy trochę wysokosći jest i sciezka czasami tez waziutka .... Wszystko kwestia jak jestescie przygotowani na takie widoki.Nie wiem gdzie juz byliscie ale jesli ktos jest pierwszy raz w górach to mysle ze mogłoby to zrobic na nim wrazenie .A szlak jest swietny ;-)to bedzzie najtrudniejszy odcinek który zaplanopwałeś . a jesli kondycja ok to z 5 Stawów do Morskiego Oka przez Swistówkę ;-)

30-01-2017

Robert

Witam
zaplanowałem wycieczkę z żoną w Tatry i proszę o opinię nt. mojego planu
Podstawy – 2 osoby, wiek 40+, kondycja OK, doświadczenie tatrzańskie – zero, ale sporo zdeptane w Karkonoszach (włącznie z zimowym wejsciem na Śnieżkę) oraz trekkingi na Kaukazie (Kazbek do lodowca, Borżomi) i w Rumuni (okolice trasy transofgarskiej), Słowacji itp.
termin – ostatni tydzień września
marzy mi się opcja „od schroniska do schroniska” więc zarezerwowałem noclegi:
1. Dolina Chochołowska (start z Zakopanego)
2.Ornak
3.Murowaniec (przez Kasprowy)
5. Dolina 5 st (wycieczka na Morskie Oko i z powrotem)
6. Dolina 5 st (zejście przez Wodogrzmoty Mickiewicza)

tak zaplanowałem w oparciu o aplikację mapa-turystyczna.pl, max dzienny przebieg to 15km, ale potem się zorientowałem, że niektóre „odcinki” należą do tzw. „Orlej perci”, więc proszę o opinię czy to wykonalne (zwłaszcza czy realne : z Ornaku do Murowańca przez Kasprowy, oraz jak iść najlepiej z Murowańca do Doliny 5St?)

pozdrawiam
Robert