Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Co polecacie?

08-06-2011

aleksandraphl

Oczywiscie chodzi mi o trase do z Kuznic do Czarnego Stawu Gasienicowego.

08-06-2011

aleksandraphl

Ano bardzo zainteresowala mnie trasa ktora opisalas. Czy nadaje sie dla poczatkujacych turystow z lekkim lekiem wysokosci? tzn czy nie ma jakis strasznych stromizn? I caly dzien to pewnie 10 godzin? Czy moglabys moze podpowiedziec czy udaloby sie ta trase skrocic do 7 godzin? dziekuje serdecznie za odpowiedz
Aleksandraphl

08-06-2011

Ana

Drugą trasę jaką mogę polecić to wejście na Giewont Doliną Strążyską czerwonym szlakiem i powrót niebieskim szlakiem do Kuźnic. Trasa ciekawa niezbyt trudna. Piękne widoki na Czerwone Wierchy i ok 16.00 można być z powrotem.
Bardzo ciekawa jest trasa do Czarnego Stawu Gąsiennicowego. Z Kuźnic niebieskim szlakiem do Murowańca, dalej niebieskim do Czarnego Stawu, potem zataczany kółeczko :) zielonym, czarnym do Zielonego Stawu i powrót do schroniska. Dalej, dla urozmaicenia powrót do Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki ( żółty szlak). Piękny widok na Świnicę, Zawrat, Kozią Przełęcz, które są prawie na wyciągnięcie ręki. Trasa na cały dzień.

08-06-2011

Ana

Zgadzam się z Marcinem. Też polecałabym tą trasę. Właśnie w tamtym roku i też w sierpniu szłam tamtędy.Trasa bardzo ciekawa. Trzeba dojechać do Łysej Polany, potem asfaltem do schroniska w Roztoce i zielonym szlakiem prosto do Doliny Pięciu Stawów, nie pomijając wodospadu Siklawa. Dalej od schroniska proponuję niebieskim szlakiem do Morskiego Oka i dalej jak sił wystarczy 30 min do Czarnego Stawu pod Rysami i powrót czerwonym szlakiem ( asfaltem) do domu. Trasa dobra na cały dzień dla nie wprawionych turystów, ale trzeba być w Łysej Polanie najpóźniej przed 8.00, a powrót ok. 19.00 normalnym tempem i robiąc zdjęcia.

05-06-2011

Marcin

No to może Dolina 5 Stawów Polskich? Super widoki, trasa niezbyt długa i bez ekstremalnych podejść, po drodze wodospad Siklawa, idąc doliną Roztoki po prawej widok na Orlą Perć. Wycieczkę można wydłużyć o przejście do Morskiego Oka przez Świstówkę, również piękna widokowo trasa i nie trzeba wtedy wracać tą samą drogą(tyle że nie każdy lubi później "dymać" slalomem 9km asfaltem pomiędzy pielgrzymkami klapkowiczów.

Inna ciekawa opcja to Tatry Zachodnie i przejście np z Kir do Kuźnic przez Czerwone Wierchy i Kasprowy(ok 9h)

04-06-2011

Paweł   (untidy@wp.pl)

Witam,

Wybieram się z moją dziewczyną w Taterki prawdopodobnie w sierpniu. Nie jesteśmy wykwintnymi łazikami, lecz do lapsów w laczkach i siatką piwa też bym nas nie zakwalifikował... do naszego lichego doświadczeina wpisujemy zdobycie Gęsiej Szyi, Morskiego Oka, Czarnego Stawu i kilkadziesiąt kilometrów Beskidu Żywieckiego ;) ... Chcemy spróbować może troszkę trudniejszych szlaków, z naciskiem na piękne widoki. Proszę Was szanowni koledzy i koleżanki o propozycje tras, które Waszym zdaniem koniecznie trzeba zobaczyć i przy tym (Waszym zdaniem) są na miarę naszych możliwości. Podkreślam, że jesteśmy gotowi na długie trasy, lecz zajmujące jeden dzień, gdyż nocleg bedziemy mieli niedaleko Zakopanego, a w dane miejsca będziemy podjerzdżać samochodem.

Pozdrawiam! :)