Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Okolice Tatrzańskiej Łomnicy

Opis rejonu

Największą atrakcją okolic Tatrzańskiej Łomnicy jest kolejka linowa na drugi co do wysokości szczyt Tatr. Łomnica (2634 m n.p.m.) przyciąga rzesze turystów, którzy nad Łomnickim Stawem oczekują na wyjazd. Aby kupić bilet należy przybyć odpowiednio wcześnie. Kasa sprzedaje bilety z oznaczoną godziną wyjazdu, dzięki czemu na swoją kolej nie trzeba czekać w ogonku, jak to ma miejsce przy wyjeździe na Kasprowy Wierch.

Łomnicki Staw sam w sobie jest sporą atrakcją. Z Tatrzańskiej Łomnicy kursuje tu kolejka gondolowa. Znad Łomnickiego Stawu, oprócz kolejki na szczyt Łomnicy, kursuje również wyciąg krzesełkowy na Łomnicką Przełęcz, gdzie dla turystów udostępniony jest spacerowy chodnik, poprowadzony wzdłuż krótkiego odcinka Łomnickiej Grani.

Nie mniej atrakcyjnym miejscem w okolicy jest Zielony Staw Kieżmarski. Nad jeziorem, które otoczone jest strzelistymi szczytami, panuje typowo wysokogórski klimat.

Od schroniska nad Zielonym Stawem warto wybrać się na Jagnięcy Szczyt. Po drodze, w Dolinie Jagnięcej, istnieje duże prawdopodobieństwo spotkania kozic. Ruch turystyczny jest tu niewielki.