Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Gdzie mozna nocować w tatrach ale nie w zakopanem

23-03-2013

Agata

Ok.Może rzeczywiście warto rozejrzeć się za czymś w okolicy Ul.strążyskiej,dzięki za podpowiedź.

21-03-2013

Łukasz S   (luksiwek@o2.pl)

Cantona i Agato co macie do noclegu w Zakopanem?? Jeśli nie byliście w Zakopanem od ładnych paru lat to skąd te uprzedzenia?? Jeżdżę w Tatry od kilu lat z żoną i dwiema córkami (3lata i 8 lat). Z reguły staram się znaleźć nocleg ok. 1-1,5km od Krupówek, bo chodź ja i żona uwielbiamy wędrówki po górach to dzieci lubią też place zabaw. Najczęściej tak planuję wyjścia z dziećmi w Tatry, żeby wrócić na ok. 15-16. Po powrocie trochę odsapnąć, zjeść obiad i wyjść na miasto na plac zabaw (kulki, dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, itp., czyli dla dzieci raj :)). Wg mnie najbardziej zatłoczone rejony Zakopanego to same Krupówki, Gubałówka i okolice Skoczni (tu mniejsze tłumy i sporo placów zabaw). Najczęściej za nocleg obieram okolice ul. Strążyskiej, bo stąd blisko na rekreacyjne trasy w Tatry (dol. Strążyska, dol. Białego, Ku Dziurze, Za Bramką) i na ul. Małe Żywczańskie, gdzie znalazłem pyszne domowe obiady za rozsądną cenę (oczywiście jest to moje subiektywne zdanie).

21-03-2013

Anonim 2

Agato !
Popatrz na mapę.
Olcza ma ponad 6 km. długości, górna część przylega do Tatr - to przysiółek Pardałówka, dolna przystaje do Poronina.
Gdzie chcesz zamieszkać, by mieć bliżej i do czego chcesz mieć bliżej?
Z kolei Toporowa Cyrhla to 4 km od Kuźnickiego Ronda, skąd zaczynają się dopiero ciekawe wejścia w Tatry. Bez dojeżdżania busami masz tylko Dolinę Olczyską, Kopieńce, ostatecznie Kuźnice.
Co i kiedy chcecie zwiedzić /pora roku/, czym się zająć, co dziecko może tzn. na co Was będzie stać fizycznie?
Sama widzisz, że stawiając tak mało mówiące pytanie, odpowiedż dostajesz podobną do tych, które otrzymał Cantona.
Więc jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego, sama doprecyzuj i uściślij pytanie.
Pozdrawiam.

20-03-2013

Agata

Witam.Również wybieram się do Z. Pierwszy raz od czasów podstawówki. Jadę z synkiem. Wymagania mam podobnd jak w/w :-) myślałam o toporowej cyrhli,bo wysoko to czyste powietrze,albo może olcza-nie wiem,dodatkowo dochodzi brak samochodu.Będę śledzić wątek,może ktoś coś podpowie:-)Pozdrawiam

16-03-2013

Wacław

Podejmując Cantona taką decyzję na lato, czy to tylko do rejonu samego miasta Z. którego nie musimy polubić, czy w Tatry, gdzie grzechem byłoby nie wejść - chciał, nie chciał i tak zderzymy się z "tłumami".
Z dziecinnej wycieczki do Z. masz takie przykre wspomnienia?
Człowiek jest zwierzęciem stadnym, lubi towarzystwo swoich i obcych, co potwierdza ogrom i różnorodność masowych zjawisk tzw. społecznych.
Żona i dziecko też preferują ciszę, odludzie czy bezludzie? Wątpię w to mocno. Z oddali, np. z Małego Cichego czym dojedziecie do klimatycznej knajpki w centrum Z ? Własnym autem - wpadniecie w zakopiańskie korki, o zdzierskich cenach za parkingi nie wspomnę.
Wiele dzieci lepszy klimat znajduje na zatłoczonych Krupówkach, na równie hałaśliwej "odpustowej" Gubałówce, niż w trakcie długawego spaceru po "nudnych" Tatrach.
Toteż chyba zanadto się dystansujesz od wielu innych, a jak się dobrze przyjrzysz, to podobnych do Was turystów.
na marginesie: Toporowa Cyrhla to wschodni skrawek Z-nego.
Nie masz wyjścia jeśli chcecie przyjechać- zweryfikuj swe oczekiwania - trzeba Z-ne i "tłumy" zaakceptować !

15-03-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Witam!ja tam smigam po schroniskach itp ale czasem sypiałem w zakopcu i łapię noclegi byle gdzie ale raz byłem w pewnym miejscu gdzie było cicho,spokojnie i wręcz rodzinnie... na uboczu trochę ale spoko... dla rodzinki w sam raz wg mnie :) http://stasienka.pl/stasienka-3 pierwsza reklama w moim życiu :)

14-03-2013

dorota-w

Trudno Ci będzie odpowiedzieć rzeczowo, bo niektóre Twoje życzenia zaprzeczają sobie wzajemnie.
Prawda jest taka, że im bliżej Tatr zakwaterujesz, tym widok na góry będziesz miał węższy, o ile w ogóle będzie jakilkolwiek tatrzański krajobraz - co najwyżej pas leśnego regla dolnego, który całą resztę przesłoni.
Nie bardzo wiadomo, czy chcecie pospacerować po Tatrach, czy tylko z oddali na nie popatrzeć.
Tłumy są w Dol. Kościeliskiej, na drodze do Morskiego Oka i ewentualnie na deptaku od dworca PKP/PKS-Kościuszki-Krupówki - Zamoyskiego-do Kuźnic , i w Dol. Strążyskiej.
Z 5 wymienionych miejscowości tylko 1 spełni najwięcej oczekiwań, ale zamieszkanie winno być na zboczach Gubałówki a nie w Kirach czy Nędzówce. 2 - piękne widoki ale na Zakopane i północ - Podhale a nie na Tatry. 3 - piękna miejscowość, cicha i spokojna, ale bez widoków, 4 -jak 3 ale niecicha, nieco bliżej Z-nego. 5 - to przejście graniczne a nie miejscowość. Od Murzasichla wg Twoich kryteriów byłaby lepsza Olcza.
Niektóre rejony Z-nego też mają zalety, np. Harenda, a bliżej Tatr Jaszczurówka, Bystre, Parcele Urzędnicze.
Nie da się tanio zjeść w "klimatycznej tatrzańskiej knajpie". Uważać, by się dziecko nie struło. Lepiej korzystać ze standardowych barów, mnie np. odpowiada lokal gastron. FIS na wprost PKSu. Bar p[rzy Rondzie Kuźnickim też jest niezły.

13-03-2013

Cantona21

Witam
Wkońcu po wielu latach zwiedzania różnych polskich gór dałem sie namówić na wyjazd w Tatry ( zawsze je omojałem ze względu na tłumy ) i poszukuje noclegu tylko niechce nocować w Zakopanem
Jak by mi ktoś mógł doradzić jaką mioejscowość wybrać
Moje wymagania co do miejscowości są następujące
1 żyby mijesowość ta była jednak jak najbliżęj tatr i Zakopanego oraz z ładnym widoczkiem na tatry
2 żyby nie było w niej wilekich tłumów - żeby było w maire cicho i spokojnie ale żeby było gdzie wyjśc i pospacerować z dzieckiem i zjeśc coś w klimatycznej tatrzańskiej knajpie
3 no i żeby było w mairę tanio
Może moje wymagania są ogromne ale cóż czego sie nie robi dla żony i dziecka ( osobiści wolał bym spać w schroniskach )
Tak patrząc na mapę zwróciłem uwagę na takie miejscowości
1 Kościelisko
2 Toporowa cyrhla
3 Małe ciche
4 Murzasichle
5 Łysa polana
CO sądzicie o moich propozycjach ???
Zaznaczma że w tatrach byłem raz jako dziecko 4 dni w zakopanem
Pozdrawiam
Z góry wielkie dzięki