Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Rohacze kontra Banikov

07-07-2014

olek

Może lekko nie na temat ale za niecały miesiąc planujemy przejść trasę Wyżnie Huciańska Przełęcz-Siwy Wierch- Salatyn- Banówka- Rohace- Wołowiec- Siwa Polana. Jak się uda to wtedy napiszę który odcinek jest najciekawszy! Trasa masakryczna na około 18-20 godzin ale myslę że powinno się udać!

06-07-2014

renia   (remagasz@wp.pl)

większość artykułów dotyczących tematyki tatrzańskiej w kwestii słowackich Tatr Zachodnich rozpływa się w zachwycie nad granią Rohaczy, jej pięknem i trudnością, często słyszy się że to najtrudniejszy odcinek tzw. słowackiej Orlej Perci, Rohacze przeszłam jakiś czas temu, w ubiegły piątek miałam okazję po raz pierwszy przejść wspaniałą trasę graniową Banikow-Hruba Kopa-Try Kopy i całym sercem oraz wszystkimi palcami obu rąk opowiadam się po stronie wspomnianej trasy Banikow-Try Kopy, dla mnie na pewno dostarczającej większej ilości wrażeń, atrakcyjniejszej technicznie, urozmaiconej no i oczywiście wspaniałej widokowo, ciekawa jestem jakie są Wasze odczucia, osób które miały okazję przejść obydwie wspomniane przeze mnie trasy, która zostawiła trwalszy ślad w Pamięci i sercu :)