Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Co sądzicie o takiej wyprawie?


06-08-2018

Wacław

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz.
Wydedukowałem z Waszego zapytania, że Tatr z autopsji nie znacie a dobre odczytanie nawet dokładnej mapy to jeszcze trochę za mało.
Chcecie przejść przez Kozią Przełęcz. Wprawdzie przez nieco łatwiejsze wejście nań i zejście /od dwu pozostałych/ ale też uchodzące za trudne.
Wykluczone dla osób cierpiących na lęk wysokości, także na inne słabości takiego typu, który uniemożliwia np. uzyskanie prawa jazdy.
Jeśli Was to nie dotyczy to w porządku.
przy okazji. Niżnie Solnisko i teren w dół od niego /przy trasie na Szpiglasową/, to takie miejsce, gdzie bytują świstaki.

05-08-2018

Wacław

Moja znajoma, której opinie sobie cenię orzekła, że plan jest dobry i wszystko w nim jasne.
Radziłaby jednak, by odpuścić sobie spacery po /zatłoczonym/ mieście, także IV dzień wykorzystać częściowo przed wyjazdem na coś krótkiego, choćby do jednej z mniejszych tatrz. dolinek pod Z-nem. Np. Kuźnice-Kalatówki-Kondratowa, lub Dol.Białego-Sarnia Skała-Strążyska. To spacer na 3-5 h.
Dodam do tego moje rady:
1. Pieszo z Kasprowego zielonym szlakiem.
2. Radzę zrezygnować z Murowańca i trzy noclegi rezerwować w Z.
Tam uziemić auto przy kwaterze i korzystać z dobrej komunikacji lokalnej. Centrum tejże przy dworcach pkp/pks. To może uchronić przed paru przykrymi niespodziankami.
3. Trasy zostaną wydłużone o dwukrotne przejście Kuźnice-Murowaniec. Pokonać je dwoma ścieżkami: przez Dol. Jaworzynki i przez Boczań-Skupniów Upłaz. Gęsią Szyję skreślić z planu. Przejście przez Krzyżne zajmie Wam cały dzień. Podobnie przejście przez Dol. 5 Stawów - trzeba zobaczyć i schronisko i Siklawę.
Powodzenia

31-07-2018

Rosteen

Cześć!

Z bratem planuję wyprawę w góry, 15-19 sierpnia. Chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej, jakieś porady, uwagi? :)

Plan wygląda mniej więcej tak:
1 dzień. Z Poznania do Zakopanego samochodem, tam kolejką na Kasprowy i trochę pochodzić po mieście.

2 dzień. Z Zakopanego do Palenicy, najprawdopodobniej samochodem. Na Niżnie Solnisko, dalej na Zawrat, Kozią Przełęcz. Dalej Czarny Staw i schronisko Murowaniec, tam nocleg.

3 dzień. Z Murowańca na Krzyżne, Czerwony Staw, Gęsią Szyję i dalej na parking, potem powrót do Zakopanego.

4 dzień. Z Zakopanego do Poznania.