Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Zanik zainteresowania forum ???
Nie trzeba się temu dziwić.


19-07-2021

Wacław

Nie dziwiłem się temu 2 i pół roku i chyba miałem rację. Bezwład dotknął prawie wszystkie fora tatrzańskie i górskie. Miałem prawie dwuletnią przerwę w kontaktach z Tatrami, moi bliscy tatrzańscy przyjaciele w większości dostosowali się do mojego poziomu. TPN także zamykając w ub. roku Tatry dla "obcych sobie" na kilka tygodni. Góry tylko na tym zyskały, wolontariusze nie mieli czego zbierać przy szlakach, bo i nie było po kim !
Nie mogło to trwać zbyt długo, bo góralski naród trzyma nerwy na wodzy, ale tylko do czasu gdy sakiewka się do cna nie wypróżni. Więc wybrałem się w te nasze górki głównie po to by wesprzeć
miejscowych stęsknionych za "gośćmi" z Polski. Cel poznawczy był jakby drugorzędny. U nas już byłem wszędzie gdzie turystycznie można, natomiast Słowacy owszem, wpuszczają ale z tyloma biurokratycznymi uwarunkowaniami pandemią, że chęć odchodzi.
Napiszę trochę o tym co może zaskoczyć turystę po przerwie w kontaktach z tym terenem, ale w innych tematach.

13-12-2018

Wacław

Nowoczesne środki pomagające poruszaniu się, także po Tatrach, co raz to bardziej dostępne.
Spotkałem turystę, on pierwszy raz w Tatrach, wszedł przez Cieśniawy w Juraniowej i znudzony, naszym niemrawym czołganiem się w kierunku schr. w Chochołowskiej, pomknął przez Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Jarząbczy i Starorobociański. przez Ornak i Koscieliską do Kir.
Zdążył na naszą kolację.
Tym podobnych przypadków coraz więcej. Co najwyżej, wystarczy upewnić turystę, że podręczna mapa nie kłamie. Mają dane dotyczące przejścia, czasu, km. w górę itp.
Zatem, dopóki nie zostanie wymyślony nowy, bardziej nośny środek porozumiewania się w górach, do usłyszenia, raczej do zobaczenia, na wizji lub w tym przekazie.
Dziękuję wszystkim bliskim mi turystom za aktywny współudział we "wzbogacaniu" naszymi subiektywnymi odczuciami tego forum.
Wacław