Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Aktualne warunki w Tatrach Zachodnich


23-05-2023

Wacław

Drogi Przyjacielu.! Kilka bliźniaczych tematów do zadanegoprzez Ciebie i kilkadzeiesiąt stosownych odpowiedzi.znajdziesz w tym forum. Spróbuj poszukać.
Nic nie szkodzi że są z dawnych lat. Wiosny w Tatrach bywają podobne.
Turysta z rakami o tej porze rokuw TZ to przesada.
Na Kasprowy radziłbym wejść od strony Murowańca a schodzić Goryczkową.
Pozdrawiam,W.

17-05-2023

Wędrujący z kijkami

Cześć. Czy może ktoś napisać jakie są warunki śniegowe w Tatrach Zachodnich, od Rakonia do Bystrej? Obejdzie bez raków? W zeszłym roku roku byłem na początku czerwca, i prawie nie było śniegu na szlakach. Wyjątek stanowiła np. górna część szlaku na Dolinę Wyżnią Chochołowską ze szlaku Rakoń - Wołowiec, ale nie były to warunki na raki, ponieważ był to miękki zapadający się śnieg. Nie poszedłem tamtędy, ale byli tacy. Jeden z turystów powiedział, że bez liny nie zejdzie, ponieważ ta masa śniegu może się obsunąć. W tym roku będę kilka dni wcześniej; wydaje się, że na ten moment śniegu jest więcej w porównaniu z zeszłym rokiem,  i że będzie go więcej  kiedy będę chodził po szlakach, tym bardziej, że będę kilka dni wcześniej.

Pomyślałem, żeby pójść też na Kasprowy Wierch. Wiadomo, że tam śniegu jest dużo więcej. Czy możecie napisać, którym szlak będzie bardziej przyjazny, ten od strony Hali Gąsięnicowej, czy ten od Doliny Gorczykowej? Wydaje mi się, że ten od Hali. Jaka jest szansa na to, że będzie trzeba założyć raki?