Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

wyjazd w Tatry gdzie noclegi ?


23-03-2013

Wacław

Proszę się za bardzo nie angażować w internetowe wyszukiwanie najlepszej kwatery. Znam kilka takich wpisów zredagowanych z dużym polotem i fantazją a po przyjeździe - "rzeczywistość skrzeczy".
Tym bardziej odradzam też takie elektroniczne rezerwowanie, a zwłaszcza zadatkowanie.
Kiry to maleńki przysiółek, Nędzówka - duży, stąd dysproporcja w ilości ofert.
To nie sezon, większość kwater będzie stać otworem, nawet w te dłuższe weekendy wiosenne, około 1-3 maja i Bożego Ciała.
Trzeba pomyśleć o zimowych ubiorach, butach, rękawicach, okryciach głowy, termos, bo dzisiejsze mnóstwo śniegu nie zdąży w ciągu miesiąca stopnieć i lata jeszcze nie będzie.
Anomalie niech się lepiej nie zdarzą, ale trzeba dmuchać na zimne.
To co Pani zaoszczędzi na parkingach, może się przydać, by gdzieś mamę podwieźć po trasie, gdyby wystąpiła taka potrzeba.
Pozdrawiam

22-03-2013

ol888enka

Panie Wacławie, bardzo dziękuję za wszystkie cenne rady. Prawdopodobnie będę musiała się skontaktować przed samym wyjazdem, choćby ze względu na to, że pogoda a raczej jej anomalia nie pozwalają konkretnie ustalić daty wyjazdu, więc nocleg będę "łatwić" na ostatnią chwilę... Zapoznałam się z ofertą p. Styrczuli - jak dla mnie idealna lokalizacja! Aczkolwiek jeszcze nie rezerwuję. Jeśli potem okaże się, że nie ma wolnych miejsc, będę potrzebowała wskazówek.

Analizując to wszystko - stawiam na Kiry! Mamy konkretny plan na każdy dzień pobytu, Kościeliska, Chochołowska, MOko. Jak wspominałam na innym wątku, chcę możliwie oszczędzać siły mojej mamy, więc może to brzmieć dziwnie, ale dla niej te 200m kontra 2 km to niebo a ziemia :) Lepiej 2 km dalej zajść w którąś z dolin zamiast tracić czas i siły na chodniki i pobocza.

Także mam na oku jedno bardzo wydaje się przyjemne miejsce - a w Internecie.. albo nie umiem szukać, albo coś innego, nie potrafię znaleźć miłej, taniej kwatery w tym rejonie. Króluje Nędzówka :)

21-03-2013

Wacław   (waclawhetman@wp.pl)

Bardzo trafne spostrzeżenia.
To zdzierstwo za parkingi, 200m. a 2 km. to ogromna różnica.
Dojścia z Nędzówki do D. Małej Łąki czy Kościeliskiej to trudne odcinki poboczem zatłoczonej szosy, w zasadzie bez chodników.
Jedyne wejście w T. na Przysłop Miętusi /przez żleb Staników/, może być jeszcze zimowe, jeśli przyjazd nastąpi w ostatniej dekadzie kwietnia.
Więc radzę sprawdzić możliwości w Kirach, auto własne bardzo to ułatwi.
Z Kiry Leśnickiej można będzie także pieszo zielonym szlakiem będącym przedłużeniem Drogi pod Reglami przejść do Chochołowskiej na Krokusy.
Po drodze wsiąść w "rakonia", jeś będzie już jeżdził, a powinien.
Jeśli Pani zechce, proszę się ze mną skontaktować meilowo, będę wówczas w TPN, chyba przez tydzień w Kirach.
Pozdrawiam, wh

20-03-2013

ol888enka

Bardzo dziękuję! Z pewnością zorientuję się w temacie noclegu w tym miejscu - lokalizacja byłaby idealna :) Jeśli chodzi o sklepy, nie ma tu problemu, żywimy się same, poza tym będziemy swoim autem, a więc choćby do Zakopca mogę jechać po prowiant. Celowo szukam noclegu jak najbliżej Dolin Kościeliskiej i Chochołowskiej, gdyż chcę oszczędzić na parkingach - to są chyba najgorsze koszty w górach. Nocleg zdarza się taniej od parkowania przez pół dnia :)

A w Nędzówce znalazłam sporo ciekawych ofert również - chciałam tylko poznać opinie na tym forum, choć kuszące jest to 200m zamiast 2 km... :)

19-03-2013

Wacław

Radziłbym tak !
Zdecydować sie na kwaterę w Kirach, skąd można zrobić łatwo kilka rekreacyjnych wycieczek w D. Kośc. i jej otoczenie. Chyba mniej atrakcyjne miejsca to byłyby : Nędzówka, Groń, Gronik czy Biały Potok. Zaletą trzech pierwszych są dobre sklepy uniwers. z obrębie, bo chyba Panie zamierzają się żywić samodzielnie, w Kirach tylko pawilon spożywczy, czynny raczej w porze przedobiedniej przy drodze odchodzącej w dół, czyli do Kościeliska /zielony szlak na Gubałówkę/ - ul. Królewska /podobno/.
Za to z Kir znakomita w zasadzie komunikacja busowa we wszystkich kierunkach.
W Kirach najlepiej rokuje hasło /google/ Maria Styrczula, Kiry 9, gdyby kontakt był niezadawalający, trzeba przyjechać i tak, w Kirach za mostem - 150 m. /w stronę Chochołowskiej/ jest Kaplica Matki Boskiej Gietrz..... /za trudne do wymówienia/.
Ten rejon Kir zwany jest też Kirą Leśnicką. Zapytać księdza, który mieszka w obrębie, do której z parafianek się udać. Poradzi dobrze.
Powodzenia.

17-03-2013

ol888enka

Odświeżam nieco temat, a to dlatego, że poszukuję noclegu w Kościelisku, możliwie blisko wejścia do Doliny Kościeliskiej. Wiem, że w internecie jest mnóstwo ogłoszeń, ale może ktoś z forumowiczów może polecić jakieś przyjemne miejsce, oczywiście za niewygórowaną cenę?

12-07-2011

wacław

Moja rada z poprzedniego postu dotyczyła kwater o charakterze kameralnym, z ala rodzinną, domową atmosferą, gdzie gospodarze z niewieloma turystami potrafią nawiązać bardziej osobiste, przyjacielskie kontakty.
Ma to niewiele wspólnego z "przedsiębiorstwami" noclegowymi na większą, zdecydowanie komercyjną skalę. Ich oferty w Z-nem i okolicy przeważają, ceny są tam też wyraźnie wyższe, nie zawsze idąc w parze z lepszą jakością usług.
Wybór właściwego miejsca pobytu pod Tatrami ma kapitalne znaczenie dla realizacji planów górskich wycieczek. Jeśli wiemy od początku, gdzie i po co jedziemy. Gorzej, gdy trasy trzeba doraźnie dopasować do niefortunnie obranej kwatery!
Dobrze jest zatem anonsować z góry w pytaniu, rejon, w którym chcielibyśmy zamieszkać. Albo takiego rejonu szukać w ofertach internetowych.

09-07-2011

jarecki

Polecam pensjonat Jaś i Małgosia ul Oswalda Balzera , byłem trzy razy spoko ludzie jest kuchnia do dyspozycji,jadalnia,internet a najważniejsze że blisko do Kuznic i w Tatry bo o to chyba chodzi na Wierchy.net

05-07-2011

waclaw

Może nawet do Wszystkich mających Swoje kwatery, a nie tylko do Oli.
Jeżdżę do Tatr od dawna i od zarania tego faktu pytają mnie różne osoby, / bliżsi znajomi głównie/, czy nie mam dla nich stosownej propozycji na noclegowanie. Może jestem niedzisiejszy, ale nigdy takich informacji nie udzielam tylko dlatego, że ktoś mi nieznany bliżej - /tak jak w tym temacie/, znienacka prosi. Było miło u gospodarzy, i wice wersa, chcę tam kiedyś powrócić, ale jaką mam gwarancję, że moi rekomendowani nie zrobią tam zadymy, czy nawet po prostu złego wrażenia. Czyńmy to zatem rozważnie, żeby się nie trzeba było wstydzić, albo unikać niegdysiejszej dobrej kwatery.
Gro turystów, zwłaszcza tych co pierwszy raz, wyszukuje sobie kwaterę w internecie. W tym portalu- I strona w nagłówku! - jest zamieszczona dobra baza noclegowa. I we wszystkich innych też. Jak kogoś nie stać na przejrzenie tego, od ul. Kasprowicza po dworzec pkp/pks ma naganiaczy z planszami "noclegi", po peronach stacji też się wałęsają.
Nas, którzy to czytają, stać na chodzenie "po taterkach", a ułatwiamy życie tym, którym się nie chce przejrzeć portali z tysiącami ofert?.

04-07-2011

Ola   (olakozielska@gmail.com)

Witam!

Ja jeżdżę w Tatry już od kilku lat i zawsze nocujemy u tych samych ludzi, atmosfera naprawdę rodzinna i fajne warunki. 25 min na Gubałówkę, tyle samo szlakiem do Zakopanego a jak się nie chce iść można podjechać busem do centrum. Szczerze polecam,

http://www.wzakopanem.com.pl/221_pokoje_gocinne_furmanowa_zakopane.html

W tym roku wybieramy się od 6.08

29-06-2011

adsi   (adsi@konto.pl)

witam mam zamiar w sierpniu od 1 wyjechać na tydzień w Tatry pewnie sam i będę wdzięczny jak ktoś mi poda jakieś fajne lokum wypadowe nie musi być z wygodami lepiej u miłych ludzi