Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

W którą stronę trudniej..


15-07-2011

aga125102

moim zdaniem zdecydowanie prościej jest od Zawratu

12-07-2011

Aga

bardzo Wam kochani dziękuję. Dorotko tak wiem, że są one trudne, w poprzednim roku prawie tam weszłam, ale ból brzucha był zbyt silny i musiałam zawrócić. Kędzior dzięki bardzo, a Kościelca robiłam w ubiegłym roku, warto .. :-) pozdrawiam Was.

11-07-2011

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Witam! wg mnie lepiej bylo by pojsc klasycznie czyli od murowanca przez zawrat na swinice i zejsc do swinickiej przeleczy i ew w drodze na dol zaliczyc koscielec. takie moje subiektywne zdanie :) pozdrawiam

11-07-2011

dorota-w

W którą stronę Ago? To raczej kwestia gustu i upodobań. Z fizycznego punktu widzenia w obu kierunkach pokonujemy taką samą różnicę poziomów a zatem wydatkujemy tyle samo energii.
W praktyce, każdy z nas odbiera to inaczej, stąd takie odmienne opinie.
Zalecenie kierunku w Zawratowym Żlebie - /wchodzić nim od strony Gąsienicowej/ ma powód głównie praktyczny - zmniejsza w szczytach sezonu zatory turystyczne na odcinku Nowego Zawratu czyli w rejonie sztucznych ułatwień.
Wychodząc odpowiednio wcześniej od strony Świnicy, zdążymy przejść przez Prz. Zawrat i Mały Kozi W. do Koziej Przełęczy, skąd jest całkiem przyjemne, mniej kolizyjne niż Zawratem zejście do Murowańca.
Te trasy to jedne z najtrudniejszych, o czym zapewne wiesz. Pozdrawiam

10-07-2011

Aga

Kochani wybieram sie na Świnicę ale nie wiem jak bo różnie mówia. W którą stronę trudniej z Czarnego Stawu Gąsienicowego na Świnicę przez Zawrat czy odwrotnie ze Świnicy na Zawrat do Stawiku Czarnego. Podobno jest tam zalecany ruch jednokierunkowy