Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Nocleg w schroniskach - wersja podłogowa


09-08-2016

Marta

Witam, proszę o informację jak sytuacja ma się w tym sezonie. Pozdrawiam.

24-07-2015

Wacław

Wersja podłogowa z tego co słyszę i widzę, ma się najlepiej w "Piątce". Stamtąd nie odsyłają nocą na dół.
Przyzwoitość wymaga jednak, by nie docierać do schroniska tzw. "głęboką nocą", gdy gospodarze już śpią. Chyba, że jakaś wyższa konieczność do tego zmusza.
Śpiwór należy mieć swój, karimatkę niekoniecznie.
W czerwcu nocując w Starej Roztoce, nie na podłodze, płaciłem 30 zł/doba, schronisko jest komfortowe w sensie turystycznym.

19-07-2015

Robin

Witam!
Trochę czasu minęło od ostatniego posta, jak teraz wygląda sytuacja z nocowaniem na podłodze? Czy jest to możliwe tylko jeśli pojawimy się w schronisku późnym wieczorem? Ktoś się może orientuje jak wyglądają ceny takiego noclegu w 5-ce, Starej Roztoce i MOku? Trzeba mieć ze sobą śpiwór i karimatę czy jest opcja wypożyczenia na miejscu?
Z góry dzięki za odpowiedź :)

30-08-2011

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Dzieki Wacławie! :) co do tej zwierówki to pytam bo moze w koncu zalicze rohacze :) chcialem przejsc cale az do banowki ale chyba bede szedl z polski,z chocholowskiej wiec skoncze na smutnej przeleczy i przez rakon wroce...jeszcze nie wiadomo bo jade w ciemno bez zadnych rezerwacji i bede kombinowal... jade tym razem z kuzynem a on dostal aby pare dni urlopu wiec plan bardzo napiety... dojdziemy do D5SP i tego samego dnia szpiglasowy,nastepnego dnia zawrat-kozi wierch i zejscie do roztoki, pozniej przelecz pod chlopkiem i moze uda sie rohacze zrobic... mam nadzieje ze pogoda dopisze... co jak co ale w gorach mam szczescie jesli chodzi o pogode :) mamy wszystko co niezbedne do spania w schroniskach wiec sie nie martwimy...szkoda tylko ze w murowancu nie mozna spac na glebie... myslalem o betlejemce ale nie wiem czy tam tylko uczestnicy kursow nie moga spac??czy mozna normalnie zadzwonic i zaklepac jakies miejsce?? pozdrawiam!! :)

27-08-2011

Wacław

Letnia oferta noclegowa w Starej Roztoce jest szersza, bo wykorzystuje się w tym celu budynek w głębi - od strony leśnej drogi dojazdowej. Pozwalają na podłodze w budynku głównym na pięterku. Weż Michale śpiwór, zaoszczędzisz trochę na pościeli.
Przy tzw. Bufecie Rohackim /Tetiakowa Chata/ nie ma noclegów. To dzienny lokal usługowy.
W Zwieriowce baza sypialna jest maleńka, nigdy tam nie nocowałem, bez rezerwacji może być krucho.
Pozdrawiam!

25-08-2011

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Witam! poza pytaniem o roztoke prosił bym o wszystkie możliwe informacje dotyczące spania w dolinie rohackiej. Chodzi mi i zwierówke i bufet rohacki (w miejcu chaty titliaka) z gory dzieki za pomoc bo to dla mnie bardzo wazne a jade w tatry za 2 tyg wiec... help!!!!!!! :)

20-08-2011

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Witam! czy ktoś wie czy w starej roztoce pozwalaja spać na podłodze??? z góry dzieki :)

28-07-2011

jaro

Ja osobiście nie śpię w schroniskach, ale z tego co słyszałem od innych, to oprócz Murowańca, we wszystkich schroniskach pozwalają spać na podłodze i mają koce do wypożyczenia.
W ubiegłym roku pewien starszy pan opowiadał mi, jak próbował załatwić nocleg w Murowańcu. Telefonicznie dowiedzieli się, że miejsc w pokojach oczywiście nie ma, więc wyszli z Kuźnic późnym popołudniem i do schroniska dotarli gdy się już ściemniało.Personel nawet nie chciał słuchać o glebie, a na pytanie co robić - (przecież jest ciemno, nie mamy latarek, jesteśmy starszymi ludźmi i boimy się powrotu w nocy- perswadował pan, skądinąd wytrawny turysta :) -zaproponowali nawet, że odwiozą turystów samochodem do Zakopanego. Nie dali się uprosić, a turystów "przygarnęła" na noc Betlejemka (jeśli dobrze pamiętam).

26-07-2011

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Witam! w dolinie pieciu stawow na luzaka mozna spac na podlodze i wypozyczyc koc (nie pamietam ile kosztuje) wraz z moją była narzeczoną braliśmy 2 koce pod siebie i jeden do przykrycia,pod glowe jakas bluza czy cos w tym stylu :) troche prowizorycznie ale za to super wspomnienia wiec polecam... klimat w D5SP na prawde rewelacyjny :)

26-07-2011

Tatromaniak   (dm-gr@wp.pl)

Hej
Rok temu byłem w Roztoce, gdzie akurat nie było miejsc w pokojach.
Spokojnie można było się przespać na materacach rozłożonych w korytarzu.
Były też koce do przykrycia się.
Jedyny problem (przynajmniej dla mnie) to brak poduszek, dlatego wydaje mi się, że warto mieć jakiś jasiek ze sobą :)
No chyba, że umiesz spać na złożonym ubraniu. Ja nie... :)
Nie wiem jak jest w innych schroniskach, to był mój schroniskowy pierwszy raz :)

Pozdrawiam
Michał

23-07-2011

Miraluka

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy w schroniskach w przypadku przeludnienia i braku łóżek istnieje opcja wypożyczenia śpiwora lub karimaty, czy trzeba brać ze sobą.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.