Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Opłaty Słowackie szlaki?


24-09-2013

olek

aha to pewnie masz rację
ważne że opłat nie pobierają a jak będę na szlaku dosyć wcześnie to nie będzie problemu z mijaniem się jeśli w ogóle takowe występowały na tym jednokierunkowym odcinku.

23-09-2013

Wacław

Szlak w poprzek Tatr Bielskich od Zdiaru, oznaczony uprzednio na zielono, zmienił charakter, jest dwukierunkowy. Do zielonego dołączono kolor czerwony, szlak jakby dwukolorowo oznaczony.
Wejście tam bez opłat.
Opisałem to przejście w wątku "po słowackiej stronie" z datą 12.08.2012.
Czemu tak oznakowano? Nie wiem.
Być może projektant zmian miał wizję, by aż do Zdiaru przedłużyć słynną magistralę ciągnącą się przez całe Tatry Słowackie od wylotu Ziarskiej Doliny w Zachodnich. Kolor czerwony. Nie mierzyłem, ale to najdłuższy szlak tatrz. Chyba ponad 40 km.
Nic nie wiem na dziś, by moje poprzednie uwagi straciły na aktualności.

23-09-2013

olek

a nie jest to szlak zielony nadal jednokierunkowy???od Zdziar Tatra jest zielony(przynajmniej na mojej mapie Sygnatury z tego roku) i dalej doliną do Regli jest jednokierunkowy do Szerokiej Przełęczy Bielskiej i przełęczy pod kopą/kolor zielony/.Potem przechodzi w niebieski do dol. białych stawów.
a opłaty są tam jakieś???za wejście oczywiście

26-09-2011

Wacław

Poprawka. Jestem niedzisiejszy!
Od ub. roku szlak ze Zdiaru w poprzek T. Bielskich przestał mieć charakter dydaktyczny. Zaprzestano tam pobierania opłat. Od rozstaju nad Zdiarem zmienił także kolor /na czerwony/ i jest dwukierunkowy na całym odcinku, czyli do Przełęczy pod Kopą Bielską.
Ot i większa wygoda.

27-08-2011

Wacław

W tatrzańskie doliny na Słowacji wchodzi się bez opłat za wyjątkiem wejścia ze Zdiaru na Szeroką Przełęcz Bielską z zejściem do Przełęczy pod Kopą, czyli do Koperszadów, Białych Stawów Sp. Kieżmarskiej. Ten szlak w poprzek Tatr Bielskich jest jednokierunkowy - od strony Zdiaru.
Opłaty, zdecydowanie wyższe niż u nas za rzeczy porównywalne, np: za parkingi, 5-7 euro, Jaskinia Bielska - 8 euro, wjazd na Hrebienok ze Smokowca - 6 euro, zniżki np. dla młodzieży niewielkie, w granicach 1-2 euro.

21-08-2011

jarecki

Mam pytanie, czy np. za wejście do Doliny Białej Wody sa pobierane jakieś opłaty/nie chodzi oczywiście o Słowacki Raj, bo tam pewnie tak ale na takie dzikie trasy/ dzięki i pozdrawiam wszystkich miłosników gór.