Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Szlaki


07-09-2011

Andrzej

Anito
Z Zawratu na Mały Kozi jest 15 minut marszu - jest to szlak jednokierunkowy !
Żeby zejść na dół musisz dojść co najmniej do Koziej Przełęczy - po drodze jest trochę trudności ( łańcuchy i drabinka) . Jeśli jak piszesz jesteś nowicjuszką to poczytaj i pooglądaj zdjęcia z trasy . A zejście z Koziej do "piątki " to naprawdę wielkie wyzwanie, zejście do Koziej Dolinki i dalej do Murowańca jest łatwiejsze ale też niebanalne dla nowicjusza. Przy tych szlakach wejście na Sziglas od "piątki" to niewinny spacerek Przy odrobinie szczęścia i małym ruchu możesz próbować zawrócić z Małego Koziego na Zawrat i to tak naprawdę doradzam .
Pozdrowienia

01-09-2011

Anita   (rucz@poczta.fm)

Dziękuję za odpowiedź :) Miałam na myśli Mały Kozi Wierch. Pozdrawiam

30-08-2011

dorota-w

Faktycznie, na okres zimy w Tatrach Polskich /grudzień - maj włącznie/ TPN zamyka trzy szlaki ze względu na wzrost niebezpieczeństwa.
Na nowszych mapach, np. Wyd. ExpressMap - laminowana, jest to już zaznaczone, bo trwa od lat.
Są to:
szlak czerwony na Giewont, Grzybowiec - Wyżnia Przełęcz Kondracka,
szlak zielony z Wyżniej P. Tomanowej do Chudej Turni pod Ciemniakiem,
szlak niebieski - Morskie Oko-Świstówka R.-Dol. 5SP.
Anito - co to jest małe kozie i gdzie chcesz pójść dalej?

29-08-2011

Anita   (rucz@poczta.fm)

Witam, ze względu ze jestem świżakiem, a słyszalam ze część szlaków jest na okres zimowy zamykana chcialam się zapytac które szlaki i od kiedy będa zamknięte. Moja pierwsza wyprawa była na Szpiglasowa przelęcz z Doliny 5 Stawów do Morksiego Oka. Teraz wymyslilam trase dolina 5 stawow - zawrtat- małe kozie ( po przeczytaniu propozycji administratora strony ) Chce sie wybrac 17 wrzesnia i proszę tez o doradztwo czy to dobry pomysl i czy dla swiezaka odpowiednia pora i szlak :)