Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Wrażenia i kolory


08-05-2011

Wacław

No właśnie!
chodzi Ci o przemianę kolorów traw czy flory tatrzańskiej? A u Ciebie na działce, albo u sąsiadów, kiedy taka przemiana ma miejsce? /Tatry to nie działka na niżu Polskim./ Nie ustalisz, że ma to miejsce np. w I połowie X. W każdej dolinie, na halach, na każdej wysokości może być inaczej, bo od masy różnych czynników; przyrodniczych, rodzaju roślinności i gleb, nachylenia do stron świata, Słowackie czy Polskie T, pogody i klimatu w kolejnym roku i od jeszcze wielu innych to zależy. Kiedyś, gdy byłem w sierpniu w Dol. Małej Łąki, dopiero zaczęła się pora kwiecenia roślin.
Na to czego szukasz, w lecie chyba nie trafisz, raczej IX-X m-c, chyba, że śnieg przesłoni inne barwy.
Wstąp do Muzeum Tatrz. i porozmawiaj z przyrodnikiem.
Owocnych poszukiwań życzę.

13-04-2011

Mando

Witam.
Planuję w tym roku wyjazd w tatry w okresie letnim.
Jako że w ostatnich latach wyjazdy miały miejsce w maju i czerwcu nie mam orientacji w przemianie barw flory tatrzańskiej.
Z wielu obejrzanych zdjęć doszedłem do wniosku, że w pewnym momencie zieleń traw zaczyna ustępować żółci.
Stąd moje pytanie, w którym okresie rozpoczyna, rozwija i zakańcza się ta przemiana?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.