Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Warunki na szlaku na Rysy


24-04-2016

slawek   (slawek58@autograf.pl)

Miałem już zakończyć wędrówki po Tatrach w warunkach zimowych ale miałem do odebrania aparat fotograficzny który zagubiłem tydzień temu. Będąc już na miejscu postanowiłem zrobić sobie wycieczkę. Wybór padł na Czarny Mięguszowiecki. Do Kazalnicy było ok. Powyżej już trochę gorzej. Galeryjka która prowadzi na Przełęcz pod Chłopkiem nie do przejścia. Podchodziłem bezpośrednio w górę. Wejście po śniegu i skale. Dwa czekany niezbędne. Po wejściu miałem prawdziwe obawy co do zejścia ponieważ śnieg słabo trzymał ale udało się.
Po co to piszę. Odnośnie tego co napisał Wacław. Wyjście w góry zawsze łączy się z ryzykiem. Możemy je minimalizować poprzez dobór trasy, warunków pogodowych, sprzętu stosownych zabezpieczeń. Jednak wejścia w trudnych warunkach dają większą satysfakcję z pokonania góry. Musimy jednak zawsze liczyć się z tym że to góra nas pokona.

23-04-2016

wacław hetman

Nie miało prawa nic się poprawić w ciagu tygodnia czy dwu, na tej /zimowej/ trasie,
z takim zrozumieniem trzeba czytać nasze teksty, a zwłaszca informacje tpn i topr.
W czwartek 21.04. był kolejny śmiertelny wypadek pod Rysami.
Kronika TOPR doniesie, czy dotyczył on doświadczonegoo turysty, czy cepra.

12-04-2016

Wacław

cyt. "Na najbliższy tydzień przewidywane są w Tatrach opady deszczu a w nocy śniegu z deszczem i śniegu. W drugiej połowie tygodnia ma być ciepło i słonecznie, tak, że nie należy się spodziewać powrotu zimy. Mokre, przepadające śniegi nie ułatwią turystycznych wędrówek jak i wycieczek skitourowych. Na stromych stokach należy liczyć się z możliwością zsuwów mokrego, ciężkiego śniegu".
/wyjęte z ostatniej kroniki TOPR/
takie "zsuwy" to codzienność w rejonie Rysów o tej porze roku.
Sławek, który swoje wejście marcowe na Rysy opisał w sąsiednim temacie -"piekny weekend w Tatrach", nie jest amatorem, za to jest doświadczonym turystą, ale bez problemów także się nie obyło.
Po co więc ryzykować?
Też zaimponujecie wejściem, gdy je przesuniecie o 2 miesiące.
Pozdrawiam

10-04-2016

Paweł   (paweljankowiak@op.pl)

Cześć! Wybieram sie z bratem w weekend 23-24 kwietnia pierwszy raz na rysy. Podpowiecie jakich warunków możemy sie spodziewać na trasie (śnieg, lód). Jestesmy amatorami i nie wiemy czego możemy sie spodziewać.
Dzięki za każdą podpowiedź!