Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

sezon letni


25-07-2016

Jacek Balázs   (jacek.balazs@gmail.com)

Sławku! Chylę czoła, gratuluję i trzymam kciuki za Twe kolejne wyprawy :)

11-07-2016

slawek

Przybliżając temat legitymacji KW. Do Klubu Wysokogórskiego może zapisać się każdy. W ciągu roku trzeba ukończyć jeden z kursów wspinaczkowych. Mając legitymacje można poruszać się poza szlakiem w miejscach podejściowych do ścian wspinaczkowych. Zainteresowani powinni takie informacje otrzymać w klubie. Można zadzwonić lub napisać maila. Ja te informacje przeczytałem w internecie. Nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd więc najpewniejszą informacje da klub. Mogę tyko dodać że nie byłem dotąd legitymowany.

Co do nazwy żlebu. Wacławie po zejściu przed schroniskiem rozmawiałem z napotkanymi turystami. Oni powiedzieli mi o tej nazwie. Jest opisany w Wikipedii. Wydaje mi się że się jednak pomylili bo ja zszedłem zdecydowanie dalej. Pewnie niezbyt precyzyjnie to opisałem.

07-07-2016

Wacław

Wspomniałeś Sławku o legitymacji umożliwiającej Ci swobodne wędrowanie po graniach tatrzańskich. Przybliż zainteresowanym procedurę uzyskania takiego dokumentu - leg. K.W.
Swego czasu mówiąc o zimowym przejściu Szpiglasowej i poboczy Miedzianego użyłeś określenia "Żleb Francuski ". A inna - geograficzna nazwa tego żlebu ? Francuskiego nie mogłem nigdzie odszukać.
Pozdrawiam, gratuluję takich ambitnych przejść i może do zobaczenia we wrześniu. wh

03-07-2016

slawek   (slawek58@autograf.pl)

Tak jak pisałem sezon letni rozpocząłem z opóźnieniem tydzień temu Kończystą. Wczoraj tj. 02.07. dokończyłem cele w tamtym rejonie. Najpierw Ganek przez Dolinę Złomisk i Rumanową. Potem Wysoka, zejście do Rumanowej Doliny następnie do Siarkańskańskiej Przełęczy i żlebem na Wysoką. Trudności niewielkie, co ciekawe przy wejściu na Ganek trudności występują na samym początku wspinaczki na Gankową Przełęcz potem to już tylko ekspozycja na grani wiodącej na szczyt. Wchodząc na Wysoką trudniejsze partie podszczytowe. Liczyłem że może po ostatnim wpisie ktoś się odezwie w sprawie podziwiania widoków z innej strony niż dotychczas ale cisza. Faktem jest że do tego typu wycieczek jest potrzebna aktualna legitymacja KW. Zdjęcia z wycieczek zamieszczam na facebooku.