Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

sezon letni cd 21.07.2016


22-08-2016

slawek

piękne zdjęcia, może kiedyś też spróbuję wejść tą drogą

01-08-2016

Krzysztof

Też solo, ale 4 miesiące temu, przechodziłem (schodząc) tego konia- tylko wtedy musiałem go najpierw nieco odśnieżyć. Wtedy to było dla mnie najtrudniejsze miejsce (plus zejście ostatnich 10 m powyżej konia, gdzie śnieg pod wpływem słońca stał się miękki. Emocji dodawały ślady niedźwiedzia na świeżym śniegu w Jaworowej jeszcze przed mostkiem (podchodziłem Sobkowym żlebem, z Wyżniego S. Przechodu- normalną drogą tuż przy grani). Zdjęcia i filmik z odśnieżania konia- są tutaj: https://www.flickr.com/photos/125431512@N04/albums/72157666730804625
Pozdrawiam,
Krzysztof

01-08-2016

slawek   (slawek58@autograf.pl)

Tym razem (30.07.) Lodowy Szczyt. Wyjście z Tatrzańskiej Leśnej Doliną Zimnej Wody do Doliny Pięciu Stawów Spiskich. Samo wejście na szczyt bez większych trudności. Trochę ekspozycji przy Lodowym Koniu. Widoki jak z większości szczytów, przepiękne. Chciałoby się je z kimś podziwiać.

22-07-2016

slawek

Wycieczka na Baranie Rogi z Kiezmarskiej Doliny. Kiedyś od Zielonego Stawu musiał prowadzić tam szlak. Pozostałości łańcuchów, drabinka. Nie udało mi się trafić na początku na te udogodnienia i przy wyjściu na szczyt zwiedzałem siklawy oraz Dziką Dolinę. Przy żlebie wyprowadzającym na Baranią Przełęcz poszedłem już właściwą drogą korzystając z pozostawionych ułatwień. Zejście już właściwą drogą jak po sznurku. Widokowo przepiękna wycieczka. Z Rakuskiej Czuby chciałem skrócić sobie drogę schodząc bezpośrednio na Rakuską Przełęcz Niżną. Z góry wyglądało obiecująco, na mapie miałem zaznaczoną ścieżkę. Skończyło się na ponad godzinnym przedzieraniu się przez kosówkę. Nikt tam od lat nie chodzi i ścieżka zarosła tak że nie ma po niej śladu.