Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

sezon letni c.d. "szczyt niespodzianka"


27-08-2016

Krzysztof

Cześć, Sławek!
Ścieżki prowadzącej od Terinki do właściwego wejścia w żleb (droga Jordana) należy wypatrywać w buli stanowiącej ograniczenie progu doliny- tuż nad ostatnim od Pd. (Małym )stawkiem. Potem po wyjściu na wierzch buli ścieżka trawersuje kilkaset metrów, trzeba minąć 1 żleb schodzący spod Durnego i dojść do szerokiego, właściwego żlebu -dalej zastanawialiśmy się, czy to ten włąściwy, ale jedyna droga dalej w kier. Pd wiodła by w dół żlebu. Jeśli po drugiej stronie jakiegoś żlebu są szanse na ścieżkę na tej samej wysokości, to jeszcze nie jest właściwy żleb. Trochę zdjęć wrzuciłem tu: https://www.flickr.com/photos/125431512@N04/albums/72157657606091760 (tam są tylko 2 zdjęcia znad wspomnianego stawku, następne z wejścia w żleb i reszta drogi).
Pozdrawiam,
Krzysztof

22-08-2016

slawek   (slawek58@autograf.pl)

Miałem przerwę w realizacji swoich celów ze względu na wyjazdy też w Tatry, ale ze znajomymi lub rodziną. W ostatnią sobotę wybrałem się na Łomnicę drogą Jordana. Jednak źle odrobiłem lekcję z topografii i po zwiedzeniu kilku żlebów ku swojemu zdziwieniu wylądowałem na Durnym Szczycie. Łomnica z Durnego Szczytu była dla mnie nieosiągalna ze względu na zjazdy na Klimkową Przełęcz. Miałem zbyt krótką linę. Może ktoś z forumowiczów wie gdzie zaczyna się droga Jordana. Z wszystkich opisów które przeczytałem piszą że od Chaty Teryego. Schodząc przyglądałem się żlebom w dół od schroniska i wychodzi mi że droga zaczyna się znacznie niżej.