Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Tatry słowackie


13-11-2016

Zuzia

Dzięki wielkie Dariuszu K. Przygoda ze słowackimi Tatrami dopiero przede mną.Wdzięczna więc jestem za kazdą cenną rade. Wycieczki oczywiście dotyczą sezonu letniego. Poruszamy sie bez samochodu i nocujemy w Zakopcu. Czas ograniczony , bo zawsze musimy zdąrzyć na ostatniego busa , czyli tak jak piszesz 18 .10. Co do kondycji , to spoko . Dla przykładu podam przejście bez problemu od Trzydniowiańskiego do Wołowca i nóżkami do busa.Rysy i Orla też bez problemu. Boje się tylko czy na busa się wyrobimy i nie utkniemy na noc na Słowacji. Zreszta to też nie koniec świata ( ahoj przygodo). Tak na poczatek wybrałam z łysej polany i powrót ta samą drogą d. Białej wody i Mała wysoka. Wariant następny to Czerwona ławka . Tylko czy tu zmieścimy się w czasie.

10-11-2016

Dariusz K

Hej Zuzia.
Bez problemu przeszedłem wszystkie szlaki słowackie samotnie, wyjeżdżając z Zakopca 6:15 (dworzec PKS) "STRAMĄ" i wracając o 18:10 ze Smokovca.
Żeby ruszyć na szlaki od Strbskiego, jechałem elektriczką.
Jedynie idąc na Krywań i Małą Wysoką (powrót przez Rohatkę) musiałem zwiększyć tempo.
Tylko nie wiem, jak u Ciebie wygląda rzeczywista kondycja przy całodziennym obciążeniu, bo pisząc o sobie, nie jest dla mnie problemem przejście całej Orlej, czy wejść na Rysy i MPpCh w jeden dzień z Zakopanego.
Każdy szlak jest atrakcyjny, więc bez znaczenia jest to, co wybierzesz.
Powodzenia

07-11-2016

Wacław

O tej porze roku i w taką pogodę ?
A kasa na mandaty jest ?
Co najwyżej Sławkowski, bo to wyjątek, jeśli nie jest zalodzony i zaśnieżony.
W Smokowcu można o to zapytać.
Pytanie o trasy radzę powtórzyć około połowy czerwca. Jeszcze lepiej poczytać to wszystko co na temat Sł. Tatr tutaj napisano.
Pozdrawiam serdecznie.
Dawno mnie tu nie było.

04-11-2016

Zuzia

Zapomniałam dodać, ze chodzi mi o sezon letni , Nocujemy w Zakopcu,więc musimi poruszać sie busami

04-11-2016

Zuzia

Witam wszystkich.Co polecacie na poczatek w Tatrach słowackich poruszając sie bez samochodu.Czy jest to w ogóle mozliwe i nie mówię tu tylko o dolinkach .Z kondycja u nas spoko , bo na Orlej dalismy rade