Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Tatrzańskie prywatne zdjęcia z dawnych lat


13-03-2015

Jacek Balázs   (jacek.balazs@gmail.com)

Wacławie, cieszę się że Ci zdjęcia podeszły, tak wynikało z moich obliczeń, że mniej więcej wtedy zaczynałeś poznawanie Tatr. Góry nie zmieniają się zbytnio, więc łatwo rozpoznać, gdzie zdjęcia były robione. Sam ze skanowaniem slajdów miałem niemało zabawy – zakup specjalnego skanera, czyszczenie każdego slajdu na mokro, potem na sucho, skan, obróbka na komputerze (obrót, przycięcie). No ale, raz zrobiłem i archiwum zabezpieczone na wiele lat.

08-03-2015

Wacław

Cześć Jacku !
Zdjęcia są bombowe z kilku powodów: historyczne prawie, prywatno-rodzinne, wiecznie aktualne !
W tamtych odległych czasach zaczynałem swoją przygodę z Tatrami.
Piotrek ma jak zauważyłeś rację z miejscem robienia zdjęć.
A było to skomplikowane zajęcie, obróbka klisz, wywoływanie. Zanikająca specjalizacja.
Gratulacje za taką fotogalerię.

07-03-2015

Jacek Balázs   (jacek.balazs@gmail.com)

Dzięki za pomoc, Piotrze! Uzupełniłem podpisy, a zdjęcia przesunąlem, żeby były mniej więcej obok siebie z danej wyprawy, numerów oczywiście nie zmieniam, coby zamieszania nie robić. Pozdrawiam!

06-03-2015

Piotrek K

10 tez z Krzyżnego :)

06-03-2015

Piotrek K

Fajne takie stare zdjęcia :) Lubię takie ogładąć:)zdjecie nr 11 jest raczej zrobione ze szlaku na Krzyżne

05-03-2015

Jacek Balázs   (jacek.balazs@gmail.com)

Właśnie umieściłem na stronie nową galerię, zawierającą dawne zdjęcia Tatr z osobistego archiwum mojej rodziny, odzyskane ze slajdów. Zdjęcia są prawdopodobnie z lat 1978-1982, czyli jeszcze przed moimi urodzinami. Autorem większości zdjęć jest prawdopodobnie mój ojciec, a trochę dziadek. Ponumerowałem zdjęcia tak, żebyście, gdy rozpoznacie np. błędną orientację (lustrzane odbicie), mogli o tym napisać to będę przywracał je do właściwego wyglądu. Jakość zdjęć jest różna, ale fanatycy nie powinni nimi pogardzić. Pozdrawiam serdecznie Wacława i całą resztę społeczności formowej.