Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Szukamy stałej ekipy do wynajmu przewodnika

22-09-2016

Marek   (pson@poczta.fm)

Witam, chętnie dołączę do grupy wybierającej się z przewodnikiem na Lodowy szczyt, Gerlach lub Wysoką, proszę o kontakt e-mailowy, pozdrawiam.

12-08-2016

Kijek   (jkarczewska@o2.pl)

Wejście na Gerlach, start: Sliezsky Dom. Termin pomiędzy 16 a 20.08.16. Są dwie osoby. Ktoś jeszcze chętny?

09-08-2016

BurnYM   (krakowskimicha@gmail.com)

Chętnie dołączę do grup wybierających się na Gerlach. Proszę o kontakt mailowy.

@Patt NSE - nie podałeś adresu e-mail więc nie mogę się z Tobą skontaktować.

01-08-2016

Patt NSE

Witam serdecznie,
planujemy z mężem wejście z przewodnikiem na Gerlach II połowa sierpnia
Dla zmniejszenia kosztów poszukuje 3ciej chętnej osoby.
Proszę o kontakt emailowy

20-01-2015

renia   (remagasz@wp.pl)

przy wejściu na Gerlach wspierał nas mentalnie i technicznie Ryszard Gajewski, którego chyba przedstawiać nie muszę :) bardzo profesjonalne podejście, fajna atmosfera, narzuca dość szybkie tempo nie jest to więc przewodnik dla "obiboków" :) oczywiście polecam

20-01-2015

zbyszekSz   (zszymczak70@gmail.com)

Witam
Jakiego przewodnika moglibyście mi polecić (najlepiej z namiarami na niego) aby wybrać się też na trudniejsze całodzienne tury wycieczkowe na Slowację ? Chodzi mi o wejścia na szczyty nie oznakowane szlakami - Gerlach, Lomnica, Wysoka, Lodowy...etc.

22-08-2014

bandi

szukam jednej osoby do wejscia na Gerlach w dniu 30 sierpnia 2014

15-08-2014

Hania

Szukam chętnych osób do wejścia na Gerlach, jeszcze w sierpniu 2014r., lub chętnie dołączę do jakiejś już ,,uformowanej" dwójki.

09-08-2014

Lena   (magdaxm@gmail.com)

Witam,

planuje wejście z przewodnikiem na Gerlach dokładnie 15go lub 16go sierpnia.
Dla zmniejszenia kosztów poszukuje 3ciej chętnej osoby.
Proszę o kontakt na maila.

Pozdrawiam,
Lena

23-06-2014

THORANO   (dotacje1@onet.pl)

Szukam chętnych na Gerlach w miesiącu sierpień 2014 r. Zainteresowanych proszę o wiadomość na emaila.

21-06-2014

DariuszK   (dariuszkowal2@wp.pl)

Witam ...

czy znajdzie się miejsce dla Tatromanika ze Śląska ? Chętnie dołączę do jakieś zorganizowanej ekipy, mam sporo doświadczenie w malowanych szlakach i teraz pora na kolejny krok ..

pozdrawiam

09-04-2014

Dariusz K

Podam moje konkretne ustalenia, związane z kolejnym wyrypem, wykazując jakie są różnice w opłatach.
Polski przewodnik na Lodowy Szczyt z opcją przez Konia, zabiera tylko 2-e osoby za 1200 zł.
Natomiast licencjonowany słowacki (ratownik z Horskiej Służby), na takie same wejście, zabiera już 3-y osoby i „tylko” za 200 euro.

Jesteśmy już umówieni na 03.09.2014r. Startujemy z Zakopca w nocy i z nim spotykamy się o 8:00 w Chacie Teryego.

Pozdrawiam

17-03-2014

Marta   (martao1@wp.pl)

Witam, na początku sierpnia 2014 planuję wejście na Gerlach i szukam ekipy, m.in. celem zminimalizowania kosztów wynajęcia przewodnika. Mieszkam w Poznaniu. Zainteresowanych odsyłam na mojego maila.
Pozdrawiam

12-02-2014

Dariusz K

Do Andrzeja i innych zainteresowanych tematem osób.

Niestety twarda rzeczywistość sprowadziła mnie na ziemię. Nie da się większą liczbą osób wchodzić na szlaki nie farbowane. Znajomy przewodnik powołał się przy tym na przepisy słowackie, które tak stanowią i tego na dzień dzisiejszy nie przeskoczymy.
Przykro mi, że nie udało się nic wywalczyć.
Nadmienię, że rozsądniej z aspektu cenowego wybierać przewodników słowackich, bo ich usługi są mniej wygórowane.
Pozdrawiam

09-02-2014

andrzej   (andrzejrosik@o2.pl)

Witam jestem zainteresowany wejściem na Gerlach w terminie przełom lipiec/sierpień 2014 mogę również zaakceptować inny termin weekendowy w lecie. Zależny mi oczywiście na niskich kosztach. Jestem ze śląska pozdrawiam

15-01-2014

Piotrek D.   (quka39@yahoo.pl)

Wybaczcie źle sformuowałem i źle zamieściłem swój wątek tutaj.

14-01-2014

Dariusz K   (darkar1966@gmail.com)

Do Ani

Zgadza się, że oficjalne strony przewodników mówią o trzech osobach na Gerlacha latem. Sam z przypadkowo dobranymi osobami (było nas właśnie trzech - przewodnik wykluczał większą liczbę) zapłaciliśmy za wejście 1200zł w wariancie, gdy przewodnik zabiera nas kolejno od kwatery i później odwoził na miejsce.
Tylko mi zależy na tym, żeby zebrać nie za wielką (pięć- sześć osób), zwartą grupę, która w jakiś sposób byłaby w stanie dyktować warunki dla nas korzystniejsze, niż ogólnie.
I tu chodzi o osoby zdecydowane, które wcześniej się zadeklarują, żeby wykluczyć przypadkowość naszych działań.
Łatwiej będzie coś z góry zaplanować i wcielić w życie.
Myślę, że warto o to zabiegać, bo np. słowaccy przewodnicy biorą za Gerlacha już tylko 200 euro.
Aniu, nie blokujesz w żaden sposób miejsca.
Powtórzę – jeżeli nadarzy się okazja, żeby wejść na jakiś atrakcyjny szczyt z przewodnikiem i będzie dla Ciebie miejsce w naszym zespole, to bez cienia zwłoki, natychmiast Cię o tym powiadomię. Tak więc, zawsze będziesz brana pod uwagę. Pozdrawiam

14-01-2014

Dariusz K

Wstępnie wyjaśnię, że informację o liczniejszych grupach niż 3-y osobowe, które może zabrać przewodnik, znalazłem w przewodnikach wysokogórskich autorstwa Leszka Jaćkiewicza ( On sam nie jest przewodnikiem z upraw. UIAGM/IVBV). I tak w 1 tomie wspomina o sytuacji, gdzie przewodnik bierze 5-6 turystów na Gerlacha, a w tomie 3, w wypadku Kieżmarskiego - nawet 10 osób.
Stąd moje przekonanie (mam nadzieję, że nie naiwne), że uda się wynegocjować jakieś rozsądniejsze stawki, w wypadku już zorganizowanej grupy. Atutem też byłoby to, że taka współpraca z jakimś wybranym przewodnikiem byłaby dla niego ze stałą, długoletnią perspektywą. Nie będziemy amatorami wymagającymi jakiejś specjalnej troski. Chodzi przede wszystkim o nienaruszające prawo, poprowadzenie nas poza farbowanymi szlakami.
Przyznam się, że irytuje mnie sytuacja w której lobby przewodników winduję w uzgodnieniu z sobą niebotyczne stawki. Doszło do tego, że zostały zdjęte sztuczne ułatwienia (tu oficjalnie) od Batyżowieckiej Próby, żeby samemu nie wchodzić na Króla Tatr. Ale w wypadku Łomnicy, w konspiracyjny sposób, po nocy zniknęły łańcuchy. Nikt do tego się nie przyzna, ale komu na tym zależy, żeby nikt tam się nie pchał bez „opieki’ ? Przecież Tatry to nie Himalaje, gdzie jakiś milioner może sobie zafundować wejście na Mount Everest za 40 tyś dolarów…

Bialbo, dzięki za odzew. Sukcesywnie rośnie nasza ekipa – rewelacja ! Wybadaj proszę, w tym kontekście, o szacunkowe ceny u Twojego znajomego. Ja nie mam żadnego wybranego – decydujące kryterium, to cena.

14-01-2014

Piotrek D.   (quka39@yahoo.pl)

Jesteśmy umówieni w trójkę na wspólne wędrowanie na początku września (szlaki znakowane Orla/Rysy) więc ponawiamy zaproszenie do dołączenia :) może akurat komuś przypadniemy do gustu i następny sezon wrześniowy 2015 przemierzy razem z nami również i poza szlakiem.
Sam od siebie dodam, że planuję pojawić się w Tatrach również w październiku (od drugiego tygodnia) planów tras na ten okres konkretnych nie mam i towarzyszy również :)

14-01-2014

ania

Z tego co wiem to na Gerlach organizuje się grupy 3osobowe + przewodniki,w takim razie nie blokuję Wam miejsca.
Przyjemnej wyprawy.