Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Z Kasprowego Wierchu do Kuźnic


21-05-2013

Wacław

do darmara.
Myślę, że już zapoznałeś się z opiniami użytkowników forum nt. tego, jak się schodzi z Kasprowego. Ogólnie mówiąc - dość łatwo latem. Trasę "pokona" sprawne fizycznie 5-7 letnie dziecko.
Swoje wycinkowe wrażenia z tej trasy, /w dwie strony/ w ostatnie niedzielne popołudnie sierpniowe w ub. roku opisałem w forum ogólnym w temacie "opowieści ze szlaków".
Wchodziłem dość późnawą porą, więc po drodze napotykałem tylko osoby schodzące. Ponad 100 turystów obu płci i o ogromnej rozpiętości wiekowej. Lubię pogadać w górach i tu zaskoczenie. Prawie wszyscy schodzący to nie byli żadni klapkowicze, co przed chwilą wjechali i znów im spieszno na Krupówki, tylko autentyczni turyści górscy, którzy na Kasprowy wdrapali się innymi szlakami a schodzili tym zielonym, uchodzącym za najłatwiejszy.
Koneser doda że i najnudniejszy.
Więc Darmar: jeśli dziecko ma tkwić z Tobą w kolejce do kolejki /lipiec!/, to zdecyduj, czy nie lepiej tam wejść,/spacerkiem do 3 godzin/, zjechać łatwiej, kolejka mniejsza, ale trasa powrotna przez Murowaniec - to dopiero będzie wycieczka !!! Kasprowy i Murowaniec to także "obiekty" gastronomiczne.

15-05-2013

Anonim 2

Czy zejść, a jakimi szlakami - to wszystko masz we forum dyskusyjnym /....o szlakach=Na Kasprowy Wierch/ wiadomo, że z Kuźnic.
Napotkasz tam nadmiar odpowiedzi i wyjaśnień.
Życie i zdrowie dziecka to chyba dla Ciebie najwyższe wartosci.
Gdyby jeszcze czegoś brakowło, to uściślij pytanie.
Pozdrawiam

14-05-2013

darmar   (gration@o2.pl)

Witam . Mam takie pytanie . Czy z 9-cio latkiem można zejść z Kasprowego Wierchu piechotą do Kuźnic ? Wybieramy się w lipcu , chcemy wjechać kolejką a zejść piechotą. Jeżeli tak , to jakimi szlakami trzeba by się udać w drogę powrotną . Czy te szlaki są trudne ? Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc .