Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Ubezpieczenie na wypadek akcji ratowniczej HZS


14-07-2013

Wacław

Wybór /dobrowolnego/ ubezpieczenia będzie zawsze kompromisem pomiędzy:
ceną tego świadczenia i jego zakresem, możliwościami płatniczymi nabywcy i prawdopodobieństwem zdarzenia powodującego skutki finansowe.
Nie rozważaj Bjabla takiej miłej kwestii jak wyjazd w Tatry Słowackie w kategoriach katastroficznych i wtedy coś stosownego/ rozsądnego wybierzesz.
Racjonalnie ubezpieczonego urlopu życzę. wh

11-07-2013

Bjablo

Dziękuję za podpowiedzi, sprawdzałam zgodnie z Twoją podpowiedzią Wacławie, ale tam są określone limity na poszczególne akcje (na akcję poszukiwawczą, na transport śmigłowcem itp.). Weryfikował ktoś z Was czy te limity w razie czego wystarczają? Nie mogłam się doszukać szczegółowych informacji na temat kosztów, jedynie to, że to kilka tysięcy Euro co oznacza, że ubezpieczenie może nie obejmować całości i wówczas wraz różnicę dopłaca się w razie czego z własnych środków, z kolei jeszcze w jednym TU są tak definicje sformułowane, że jakby chcieć to każdą działalność powyżej schronisk mogą uznać za sport ekstremalny będący wyłączeniem odpowiedzialności, no więc dalej nie wiem co zrobić...

05-07-2013

Wacław

Witam !
Na takie okazje /Słowacja/ ubezpieczam się w swoim/miejscowym oddziale PZU, nie zostawiając tej czynności do przyjazdu. Interesuje ich czas trwania, czy będą to wycieczki trasowe po szlakach, czy pozaszlakowe, ale należy rozumieć, że w towarzystwie przewodnika, czy dopuszczamy udział śmigłowca w akcji ratowniczej? Tak czynię od ponad 10 lat. Niekonieczne jest robienie tego dopiero w Z-nem, tym bardziej na Słowacji. Szkoda na to czasu. Mnie taki tryb wystarcza. Tak uczynię pod wrzesień. Trzydniówka z tymi "szykanami" w kwocie około 20 zł. od osoby.
Dyskusja turystów na powyższy temat jest m.in. na forum dyskusyjnym portalu: tatry.prv.pl
Pozdrawiam

04-07-2013

Piotrek K

Takie ubezpieczenie mozesz nabyc w kazdym towarzystwie ubezpieczeniowym np w Warcie tzw ubezpieczenie turystyczne ,po prostu zapytaj czy ubezpieczenie obejmuje ewentualne koszty akcji poszukiwawczo-ratowniczej

04-07-2013

Bjablo

Podpowiedzcie proszę, gdzie można wykupić ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę, z góry bardzo dziękuję za pomoc :)