Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

pazdziernik w Tatrach


29-10-2013

PIotrek K

Do plusów wyjazdu w pażdzierniku dodam jeszcze warunki zakwaterowania.Zawsze w miesiace letnie dostawalismy pokój na poddaszu -przewaznie nisko i ciasno ( byleby sie łozko zmiesciło:) ) bo wszystkie pokoje zajete.Tym razem w całym domu było pusto ,dostalismy do swojej dyspozycji praktycznie całe piętro-duzy salon kuchnię i łazienkę.i zawsze nieco taniej niz latem:)

28-10-2013

Piotrek K

Po długim wyczekiwaniu pogody wreszcie udało mi się skoczyc na jednodniowa wycieczkę na Słowację:).Całkowicie zapomniałem o zmianie czasu :D zorientowałem sie dopiero rano ze cos jest nie tak ze słoncem ale ta godzina snu przydała się po podrózy:)W planach mialem Krywań -wygląda imponująco z dołu ,z okolic Tri studnicki.Pogoda wymarzona ,ciepło ,niemalże bezchmurnie szlak suchy ,śnieg jedynie po połnocnej stronie w żlebach i zacienionych miejscach.Ludzi jak na pazdziernik sporo ,pewnie w lato sa tam nie gorsze tłumy jak na Rysach.Widok ze szczytu świetny całe zachodnie i wysokie jak na dłoni ,zreszta widac prawie całe Tatry:)na wierzchołku chłodno ,porywisty wiatr -kurtka ,czapka i rekawiczki przydały się.Nogi jeszcze mnie trochę bolą:)

17-09-2013

Wacław

do Marka...
Trochę o tym, czego się spodziewać przed zimą, jest w tym forum we wcześniejszych tematach, str.4 i 6; "październikowo-listopadowe góry" i "Tatry w październiku". W tym pierwszym dołożyłem swoje uwagi.
Widać, że wszystko jest wtedy możliwe, od lata do zimy.

17-09-2013

Zbychu

Wszystko będzie zależeć od pogody. W zeszłoroczny październik były dni, w których w świetnych warunkach byłem na Jagnięcym i na Granatach, ale i były dni kiedy warunki były gorsze niż w zimie. Na zlodzone szlaki spadło kilkanaście centymetrów śniegu, który nie był związany z podłożem. Trudno teraz cokolwiek przewidzieć

11-09-2013

Piotrek K

a i zapomniałem dodac ;statystycznie to w pazdzierniku bywa najwiecej dni bezchmurnych ,przejrzystosc i widocznosc o wiele lepsza niz latem.

11-09-2013

Piotrek K

Byłem w zeszłym roku ok 20 pazdziernika -jednodniowy wypad na czerwone wierchy.Rano przymrozek -kurtka i czapka a pozniej w koszulce na dól.Było bardzo ciepło jak na tę porę roku było ,sniegu praktycznie zero.Jesienia góry wygladaja zupełnie inaczej niz latem-zupełnie inna kolorystyka wg mnie o wiele lepsza.Własnie planuje w pierwszej połowie pazdziernika jeszcze jeden wypad.Miejmy nadzieję ze nie sypnie sniegiem...:)

11-09-2013

Marek   (marszal26@poczta.onet.pl)

Hej
Czy ktoś był w Tatrach w pazdzierniku w Tatrach w tamtym roku i co sądzicie o wyjedzie w ten miesiąc.Proszę sie podzielic swoim doswiadczeniem.


Pozdrawiam miłośników Tatr.