Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Uprząż i lonża.


18-09-2013

Piotrek

Co do chodzenia poza szlakami miałem na myśli samą uprząż do której by się wpiął przewodnik, a w kontekście całego zestawu-chodzenie samemu po wynaczonych trasach z ubezpieczeniami

18-09-2013

Zbychu

Lonża potrzebna jest na szlakach typu via ferrata - czyli na szlakach na których możesz się wpiąć do stalowej liny lub ewentualnie łańcucha. Do chodzenia poza szlakowego /nawet z przewodnikiem/ jakoś nie widzę zastosowania dla lonży z absorberem. Do czego to się ma niby przydać?

Skoro lonże kupujesz, to w sklepie poproś żeby Ci pokazali jak ją wpiąć do uprzęży. Przy zakupie zwróć uwagę na sposób w jaki karabinki zapinasz i wypinasz. Będziesz to robił nawet paręset razy na dzień. Więc powinno się to robić łatwo jedną ręką. Karabinki powinny mies mechanizm samozabepieczający przed samoczynnym otwarciem

18-09-2013

Piotrek   (quka39@yahoo.pl)

Tatry aczkolwiek Alpy Julijskie też mi chodzą po głowie. U nas głównie na OP chciałbym korzystać z takiego zestawu i nieznakowanych tras z przewodnikiem (wiem, że przeważnie przewodnik gwarantuje uprząż, lonżę i kask ale jestem zdania, że co swoje to swoje i nie trzeba się o nic prosić czy bawić w wypożyczanie sprzętu, który może być niedokładnie serwisowany)

17-09-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Piotrek

a to w Tatry czy w inne góry potrzebny Tobie sprzęt? pozdrawiam

17-09-2013

Piotrek   (quka39@yahoo.pl)

Pytam na ten moment czysto teoretycznie :) planuję zakup takowego sprzętu na przyszły sezon, ale już teraz wolę się rozejrzeć i popytać co i jak...przeglądam póki co black diamond i petzla

17-09-2013

Zbychu

Wszystko zależy od tego jaka masz tę lonżę. Raczej nie uda się tutaj opisać jak konkretnie Twoją lonżę zapinać. Pokazać byłoby dużo łatwiej ;)

Uszkodzenia absorbera powstały po amortyzacji lotu? Czy nie było lotu i absorber jest ok i tylko futerał się rozerwał? Jeżeli pierwsza opcja to należy bezwzględnie wymienić absorber na nowy.

16-09-2013

Piotrek

Witam ! Chciałbym zapytać zaprawionych górołazów jakim węzłem czy metodą najlepiej połączyć uprząż z lonżą? Co zrobić jeśli futerał z absorberem zostanie rozdarty? Bo chyba samemu nie powinno się zszywać futerału z absorberem?