Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

kwatera


22-09-2013

Piotrek

Podzielam zdanie Wacława :) widoki z tej okolicy ładne ale skoro już jedziemy w góry to nie po to by je z daleka podziwiać...

21-09-2013

Wacław

Myślę sobie; jakie zalety może mieć taka fajna miejscówka, upatrzona z góry kwatera a nieco później opinia: cyt. nie mam pojęcia jak tam jest w tej okolicy. Mało w tym jakby logiki.
Więc może być tak latem.
Na miejscu nudno, wszędzie daleko, by gdziekolwiek dotrzeć do Z-nego, tym bardziej w Tatry, trzeba będzie korzystać z busów, także z przesiadek na inne linie. Niemałe koszta i marnotrawstwo czasu.
Jeśli "tylko" 50 m. do przystanku, tzn. w pobliżu dość intensywny ruch samochodowy, prawie całodobowy. Zgiełk i szum, kurz itp. przyjemności. To ważna droga zakopiańska.
Piesze fajne wycieczki stamtąd to przez Harendę na Gubałówkę, albo przez Poronin i Galicową Grapę do Bukowiny. Ale dzieci będą zawiedzione, bo to nie Tatry.
Więc Doroto, zamiast nas dalej rozśmieszać, pomyśl nad zmianą kwatery na bardziej przydatną.
Pozdrawiam, wh

21-09-2013

Piotrek

Zatem możesz mieć mały problem z logistyką...a miejscówka już zarezerwowana i po części opłacona, czy po prostu na razie jest przez Ciebie upatrzona?

21-09-2013

Wacław

Nie bardzo zrozumiałem, czemu możecie nie dać rady. Zamierzacie ambitnie. Lokalizacja kwatery /bliżej Harendy/ nie budzi entuzjazmu, bo to jeszcze nie sezon zimowy.
Skazani będziecie na busy, by się móc po Tatrach nachodzić.
Z ciekawości zapytam. Są jakieś jesienne ferie szkolne, czy ten wyskok to tylko na bliski weekend?

20-09-2013

Dorota

Moja kwatera jest mniej więcej pośrodku drogi, ale zdecydowanie bliżej jest do Harendy.Obawiam się, czy damy rade?jJedziemy bez samochodu z dwójką dzieci i nie mam pojęcia jak tam jest w tej okolicy ( szczególnie z połączeniami).Dodam ,ze w planach są dość długie wypady.

20-09-2013

Wacław

Też mi się przytrafia, że mieszkam na Olczy. Nie zawsze jest chęć albo warunki nie pozwalają pewnie powędrować w Tatry. Busy to nie jedyny ratunek na wyrwanie się stamtąd.
Olczę od Zakopanego oddziel grzbiet pagórkowaty: Antałówka i Bachledzki Wierch. Przejście tamtędy górą różnymi trasami - np. ul. Broniewskiego, Podhalańską lub paroma innymi dróżkami, to może być dość lekki spacerek "do miasta", poniżej 1 h.
Do tego ładne widoki na całą okolicę i duży kawał T. Zakopiańskich.
Jeśli brakuje dobrej mapy, miejscowi poradzą.

19-09-2013

Piotrek K

Droga do Olczy to bardzo długa ulica ,wszystko zalezy od tego w jakim jej rejonie znalazłas tą kwatere i w jakie rejony Tatr chcesz wybierac sie tymi busami .Nocowałem w zasadzie po jej dwóch koncach ,stanowi dobry skrót-objazd zatłoczonego centrum Zakopanego.Wjazd w lewo przed zakopanem drogowskaz olcza przejezdzamy pod wiaduktem i po paru minutach mamy wybór kuznice czy morskie oko.Jesli ta kwatera jest położona w południowej czesci ulicy to busy bez problemu -spacerkiem do ronda kuznickiego ( busy na morskie i kuznice) jesli w zachodnie się wybierasz to spacer na dworzec."strona pólnocna " jest mniej tłoczna ale na przystanek to juz kawałek drogi ...

19-09-2013

Piotrek   (quka39@yahoo.pl)

Bywałem kilkakrotnie w tamtej okolicy i powiem Ci, że jakoś szału komunikacja tam nie robi...zależy jeszcze w jakim celu jedziesz :) jeśli typowo pod kątem treku czy wspinania znajdź coś w centrum...wiem po sobie warunki porównywalne, cena ta sama co mnie zaskoczyło, a do jakiejkolwiek komunikacji raptem całe 300m więc same plusy :) w razie czego napisz do mnie maila i co nieco podpowiem gdzie się udać :)

Pozdrawiam

19-09-2013

Dorota

Witam wszystkich. Znalazłam fajną miejscówkę przy drodze do Olczy. Mam pytanko, czy może ktoś tam był w tym rejonie,jak tam jest ( szczególnie chodzi mi o połączenia- busy ) i tak ogólnie o informacje. Z góry dzięki.