Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Ankieta do badań turystyki górskiej osób niepełnosprawnych w Tatrach


07-07-2020

<Anonim>

Na marginesie tego tematu dodam coś, być może przydatnego osobom mającym kłopoty w uprawianiu turystyki pieszej w Tatrach, lub obok nich.
Wcale nie trzeba w nie wjeżdżać, czy wchodzić. Pomocna może być lornetka.
Tatry Polskie /także słowackie/można dobrze obejrzeć z kilku miejsc widokowych, b. łatwo dostępnych.
1. Tatry Zakopiańskie z Pasma Gubałowskiego, autem można tam wjechać od strony Butorowskiego Wierchu. /ewent. kolejką szynową/.
Łatwiej i bliżej, ale w ograniczonym wymiarze z drogi przez Antałówkę, dojazd tam od strony ul. Na Koziniec, lub. ul. Broniewskiego na Olczę.
2. Tatry Zachodnie od Czerwonych Wierchów, cały obszar słowacki aż po Osobitą z drogi na Kierpcówkę, dojazd tam od Kościoła w Kościelisku, zaraz za nim skręt w prawo.
3. Tatry Wysokie i Bielskie z tarasu widokowego Ośrodka ZHP na Głodówce, 3 km. za Bukowiną Tatrzańską.

02-07-2020

Wacław

Szkoda Twojego wysiłku Tomaszu na poszukiwanie takiej pracy.
Proch już dawno wymyślono, Amerykę odkryto. Mogłoby Cię spotkać rozczarowanie.
Ująłem to poniżej, dość lakonicznie we wpisie z 2013 r.

03-06-2020

Kubielski Tomasz   (kubsier@wp.pl)

Witam. A gdzie można zapoznać się z napisaną pracą ? Byłaby to bardzo interesująca lektura. Pozdrawiam.

10-12-2016

marta93

Zwracam się z uprzejmą prośbą o uzupełnienie ankiety dotyczącej zagospodarowania Tatrzańskiego Parku Narodowego dla różnych form turystyki, potrzebnej do napisana pracy magisterskiej.
Z góry dziękuję
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfH2s3_AwSXc83ybH4dueXLjlPalrP_qP7M9NeB3dakx4o1zQ/viewform?c=0&w=1

29-01-2013

Lubella

Ankietę zakończyłam wczoraj :)

29-01-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

...a ja mam komunikat ze ankieta nie zostala opublikowana... :/

27-01-2013

Lubella

Dziękuję za zainteresowanie tematem :) i prosze o jeszcze, brakuje ejszcze kilku ankiet do 100 :)

25-01-2013

Wacław

Zgłębiłem treść pytań tej ankiety i odpowiedziałem autorce. Pytania nie były zaskakujące ani odkrywcze, ale trochę dały do myślenia.
np. czy dojścia do schronisk tatrzańskich są przystosowane dla osób niepełnosprawnych /wózki/? Otóż na ogół nie są ! I trzeba się liczyć z tym, że nie będą w dającej się przewidzieć przyszłości.
Pomijam kwestię odległości dojazdu. Stromizny na trasach i schody przy wejściach !!!
Jedynie dwa/trzy obiekty mogłyby być brane pod uwagę.
-pod Ornakiem w D. Kościeliskiej i Stara Roztoka, ale w tym II przypadku trzeba byłoby złamać zakaz wjazdu i dotrzeć tam zamkniętą drogą wewnętrzną wzdłuż Białki. Trasa od Wodogrzmotów wykluczona-szlak zielony. /Na I zakręcie ponad Palenicą B, kierować się dalej prosto wzdłuż rzeki/. TPN jak myślę, za takie "przestępstwo" głowy sprawcy nie utnie. Stara Roztoka to jednak tylko namiastka, zamiast męczyć się do Morskiego Oka.
Z osobą towarzyszącą możnaby od strony Dol. Olczyskiej dotrzeć do Kuźnic przez Nosalową Przełęcz. Tam kilka lokali na odpoczynek i trochę miejsc /obiekty TPN/ do pozwiedzania.

24-01-2013

Lubella

Hej,
pisze prace na temat takiego rodzaju turystyki, jeśli ktoś ma ochote prosze o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety:

http://www.ankietka.pl/ankieta/105321/turystyka-gorska-osob-niepelnosprawnych-w-tatrach.html

z góry dziękuje za udział ankiecie :)