Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Oferta ;)


23-07-2013

Magda   (madziaa.k@wp.pl)

kędzior (cantyousee@wp.pl)

Hej! Dzięki za wszelkie uwagi. Trasę na Morskie Oko i Nad Czarny Staw znam doskonale byłam już kilkakrotnie ale to zazwyczaj była wyprawa na jeden dzień ... a od Czarnego Stawu tak naprawdę zaczyna się zapewne cała "zabawa" z Rysami. Trochę więcej o tym poczytałam i przyjmując twoje uwagi chyba jednak zmieniam zdanie, że bardziej powinnam obawiać się trudności fizycznych i wytrzymałości niż trudności technicznych... oczywiście zgadzam się, że w taką trasę wychodzi się bardzo wcześnie i po południu się schodzi a nie wchodzi ;) Mimo wszystko mam nadzieję, że uda mi się ten cel w tym roku osiągnąć bynajmniej spróbuje:)
Pozdrawiam

02-07-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Magda (madziaa.k@wp.pl)

Hejka! ja akurat wtedy nie jade ale Rysy to dość mozolna i ciężka trasa. Jeśli chodzi o trudności techniczne to zawrat i świnica raczej przygotowały ale Rysy to raczej męka kondycyjna i psychologiczna... asfaltem idzie się ok ale poźniej mamy krótkie ale troszke meczace podejscie pod czarny staw a dalej niekończące się podejście na bulę... to chyba najgorszy odcinek bo pompujemy ostro pod górę a końca nie widać... za bulą tylko kawałek a później jest niespecjalnie trudna łańcuchownia... która jednak też robi różnice poziomów ok 450m ale nie jest eksponowana poza sama przełęczą pod rysami gdzie widać chyba dolinę ciężką po słowackiej stronie... Trasa warta wysiłku ale jest męcząca na MAXA i trzeba uważać w trakcie zejścia bo głównie wtedy można sobie narobić kłopotu. P.S. trzeba ruszać z samego rana bo wg mnie zdobywanie szczytu o 15-17 to już ostatki bo długa droga na dół... pozdrawiam!!!

30-06-2013

Magda   (madziaa.k@wp.pl)

Witam! Ja także wybieram się latem w Tatry dokładnie w sierpniu (17 - 26). Moim celem w tym roku są Rysy, lekkie obawy mam, gdyż po górach chodzę od 2 lat i jak do tej pory z wyższych partii gór zdobyłam Świnicę i Przełęcz Zawrat (raczej bez trudności;)). Teraz ciągnie mnie wyższej na Rysy, o kondycję raczej się nie martwię raczej o trudności techniczne ale z tego co czytam nie ma tragedii;) Bądź co bądź w grupie zawsze raźniej gdyby ktoś w tym terminie się wybierał i chciałby nam towarzyszyć (wybieram się z koleżanką) to proszę o kontakt.

10-06-2013

Bjablo

Ja jeszcze w Tatrach lata nie zaznałam, moim celem na ten rok to - przewinąć się przez góry we wszystkie 4 pory roku. Zima i wiosna już były, czas na lato (wyjątkowo, mimo dzikich tłumów, licząc po cichu, że w Wysokich Tatrach będzie ich mimo wszystko mniej i nie trzeba będzie chodzić gęsiego po szlakach), a na przełomie września i października podziwiać planuję górską jesień, potem byle do lutego.
Z uwagi na częstotliwość moje pobyty muszą być niestety krótsze, ale dłużej jak 2-3 miesiące to raczej nie wytrzymam, co by tych okolic nie odwiedzić. A wolontariat był dla mnie czymś oczywistym i bardzo do niego zachęcam, niezależnie od wieku!Ja studentom konkurencji nie robię, wg nieco innego schematu się udzielam , wszystko jest kwestią chęci i dogadania się :)

10-06-2013

Wacław

Witaj Biablo !
Tak, działam w wolontariacie, już od 4 lat.
Gratuluję też Tobie takiego wyboru. O tei idei napomknąłem w temacie naszego forum: szkolenie/praca dla młodzieży w czasie wakacji.
Zbyt wielkiego zainteresowania to nie wzbudziło.
Ponieważ lata tatrzańskiego nie lubię, wybieram na takie przyjazdy wiosnę lub jesień a przy okazji nie robię konkurencji młodym.
Zamierzam być po raz kolejny od przełomu IX/X do końca cyklu letniego.
Ludzie mego wieku stanowią w tym gronie zdecydowaną mniejszość, ale wśród młodszych jest cała gama osób o rozmaitych doświadczeniach i dużej wiedzy górskiej, nie tylko tatrzańsko-karpackiej.
A zatem być może - do zobaczenia na wolontariacie.
Pozdrawiam, Wh.

09-06-2013

Bjablo

Hej! A w lipcu się przypadkiem nie wybieracie? Wysokie Tatry w tym terminie będę odwiedzać :) Wacław, Ty też jesteś wolontariuszem? Jak miło :) Ktoś jeszcze łączy przyjemne z pożytecznym?

21-05-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Hej Wacławie!! znowu niestety się miniemy już chyba z 3 rok z rzędu :/ ja bede jakieś 3 tygodnie pozniej bo tak mam urlop zaplanowany. Po powrocie daj znać bo ciekawią mnie warunki na szlakach. Pozdrawiam!!

09-05-2013

target

Ja dopiero w sierpniu bede w Tatrach, planuje wejscie na Rysy ale i innych tras w milym gronie nie wykluczam. :)

17-04-2013

Wacław

Patrząc na poprzednie wpisy w "majówkę 2013" widzę, że nie tylko ja "straszę" wiosną wyższymi Tatrami, sytuacja tam długo jeszcze będzie zimowa. Mimo to...
Będę w T. w Kirach, 20-29.04 włącznie czyli, głównie w rejonie Kościeliskiej. Zamierzam przejść "kawałek" Czerwonych W. co uprzednio zaanonsowałem na forum.
Nie tylko ten rejon.
Gdyby ktoś z Państwa zechciał zaryzykować trasę w moim towarzystwie, będę do dyspozycji, proszę o kontakt, /co zrozumiałe, z dobowym przynajmniej wyprzedzeniem/, moja komórka - 694-876-510.
Pozdrawiam i do ewentualnego zobaczenia. wh

03-04-2013

Dariusz Karwowski

Witam. Również proponuję wspólne przejście jakiegoś szlaku, jeżeli oczywiście, pokrywa się on z Waszymi planami. Jak co roku przechodzę ; 1. cała Orla ( etapami, bądź za jednym zamachem ), 2. Rysy, 3. MPpChłopkiem, 4. Kościelec i Świnica – to są moje stałe punkty. W tym roku dodatkowo Jagnięcy i Sławkowski. Po raz pierwszy będę od 18 do 30 czerwca. Identyczne plany na 2-gi wyryp we wrześniu, z tą różnicą, że po słowackich już jakieś inne szczyty – na pewno Czerwona Ławka, Lodowa Przełęcz i coś tam jeszcze… na razie nic konkretnego. Jeżeli Wam, moi przedmówcy odpowiada któraś z koncepcji, to chętnie dołączę, będzie mi miło. Pozdrawiam

02-04-2013

kędzior

ja jade 10-23 czerwca na pare dni.napisz na maila kim jestes itp a zobaczymy :)

02-04-2013

Piotr   (getinger@o2.pl)

Witam forumowiczów! Jak idą Wam przygotowania do letniego sezonu turystycznego w Tatrach? Niestety pogoda sprawia, że pierwsze wycieczki trzeba przesunąć w czasie. Przy okazji składam ofertę, ponieważ moi znajomi nie przepadają za górami i zwykle chodzę sam, na co oczywiście nie narzekam, ale czasem dobrze się do kogoś odezwać. Dlatego jeśli jest ktoś chętny na towarzystwo (niekoniecznie miłe) do wędrówek - zapraszam na gg 4936505 :D