Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Pola namiotowe PZA

26-01-2017

Piotrek K

forum wymarło smiercia naturalna ;-) Pole namiotowe PZA ? z tego co wiem trzeba byc członkiem PZA lub jakiegos KW zeby tam oficjalnie nocowac .rezerwuj w schronisku ;-) i to tez kilka miesiecy do przodu...;-/

22-01-2017

Helena Prusakiewicz   (hell7103@gmail.com)

Cześć. Zamierzam wybrać się w Sierpniu w Rysy czy może ktoś polecić pole namiotowe? Dziekuje.

15-07-2012

daro

Dzięki Anonimie za dobre słowo, nie obawiam się noclegu, ani konieczności powrotu ani spania pod gołym niebem. Po prostu ide tym rezem z 13letnim synem i choć on też nie pęka, to lepiej wiedzieć różne rzeczy i być od tej strony przygotowanym. Nie pogonie go zmęczonego po całym dniu z Moka czy 5 stawów gdzies na nocleg. Wiem,że nikt mnie nie wyrzuci. Prawdę mówiąc kiedyś udało mi się nocować w 5 Stawach na łóżku (bez rezerwcji, w sezonie), ale jak zobaczyłem tych szczęśliwców którzy zajęli sobie po południu ławeczki pod ścianą na zewnątrz to im zazdrościłem. W srodku tłoczno, duszno, zapaszek. I tak sie nie wyśpisz i tak. :)

15-07-2012

Anonim 2

Daro !
Nic nowego tu nie wymyślimy, może ktoś potwierdzi z tegorocznych noclegowiczów?
Sytuację dobrze opisał Kędzior w tym forum - nieco poniżej - temat: "schronisko 5 Stawów". To będzie się powtarzać.
Tym bardziej w tym roku, gdy spada zainteresowanie Rysami.
Wzrośnie zapotrzebowanie na Orlą i to schronisko.
Nie odeślą przed nocą na dół, bo to nie to samo /miejsce i zwyczaje/, co w Murowańcu.
Choć jak widać z postów EliK, tam też zaczynają "normalnieć".
Warto zdobyć takie doświadczenie. W Piątce trafić można na doborowe tatrzańskie towarzystwo, podobnie jak i w Starej Roztoce.
Pozdrawiam.

13-07-2012

daro

Witam, to skoro była taka fajna dyskusja o noclegach i prysznicu to może i ja zadam "głupie" pytanie. Czy w schronisku w 5 stawach można spać na zewnątrz schroniska? Np. pod dachem na ławeczkach? Pytam bo kiedyś tzn. z 10 lat temu było to możliwe a i namioty widziałem. Jak rozumiem dają spać też na podłodze?
daro

13-07-2012

Marcelina   (devlon@o2.pl)

Nie ma się czego obawiać, nawet bez opcji noclegu na podłodze nikogo nie wyrzucają. Byłam w takiej sytuacji nikt w Murowańcu nawet nie pomyślał żeby kogokolwiek zmuszać do zejścia na dół. Inna sprawa, że nie nie powinno się tej gościnności nadużywać :)

Co do namiotu - nie brałabym.

Swoją drogą, kiedyś była taka akcja, że po kilku dniach bez prysznica wracaliśmy pociągiem. Cały przedział dla nas! :D

07-07-2012

Rafał i Kasia   (rafig80@op.pl)

A na forum i na odpowiedzi się nie obrażaj. Po prostu wielu z nas już sobie w takich sytuacjach radziło i wie że da się z tego wyjść. Tak jak ktoś wcześniej napisał prysznic to w tych górach nie priorytet. Najważniejsze jest wiedza o aktualnych warunkach na szlakach. Brak prysznica cię nie zabije - brak wiedzy i tego co się może zdarzyć już niekoniecznie więc niektórzy starają ci się nakreślić inne problemy na które powinieneś zwrócić uwagę. Mam nadzieję że przed wyjściem dobrze przestudiujesz warunki na szlakach i prognozy pogody. Miłęgo udanego pobytu życzę.

07-07-2012

Rafał i Kasia   (rafig80@op.pl)

zasadniczo z prysznicem nie powinno być problemu. Ale skoro chcesz bez rezerwacji spędzić 5 dni w górach to powinieneś sobie jakieś nieprzewidziane sytuacje założyć i rozwiązania na nie. Przecież jeśli zdarzy się tak że nie bedziesz mógł z prysznica skorzystać to co?? siądziesz i zaczniesz płakać. Coś wymyślisz. Idąc w góry zawsze zakładaj najgorsze (przeważnie wtedy nic się nie zdarzy) Ostatnio gdy szedłem na Orlą w plecaku miałem wyposażenie potrzebne aby bezpiecznie w górach spędzić noc nawet przy deszczowej pogodzie. Nie przydało się (no i dobrze) ale zawsze zakładam możliwość "czarnego" scenariusza. Dla ciebie brak prysznica stwarza problem więc spróbuj znaleźć rozwiązanie które jesteś w stanie zaakceptować.

06-07-2012

ElaK

Domyślam się, że prysznic za 8zł jest dla tych,którzy nie mają wykupionych noclegów,a mają ochotę się umyć,płacą w recepcji i korzystają,ale nie widziałam jakiejś szczególnej kontroli kąpiących się pod tym kątem.Dla uzupełnienia w wodnej kwestii-wrzątek 50gr albo co łaska,za darmo też.
Pozdrowienia dla wszystkich,Przemo nie obrażaj się-to super FORUM.

06-07-2012

Anonim 2

Całe forum oparte jest na życzliwości ludzi w nim uczestniczących.
Potraktuj Przemo ten swój wyjazd bardziej na luzie, jedziesz tam odpocząć, tymczasem z problemu prysznica zrobiłeś niemal nabożeństwo a od nas na forum domagasz się przewidywania przyszłości.
Turystyczne poczucie humoru to wprawdzie niższy standard niż ten z Wersalu, ale założyłem, że mają je osoby uprawiające turystykę.
Teraz skup się na trasach, wiesz już że Rysy mogą być w tym sezonie niedostępne z Polski?
Pozdrawiam i życzę Ci więcej dystansu do siebie i świata.

05-07-2012

Wacław

Ciekawe to, o czym pisze ElaK.
To z kogo ściągają w Murowańcu taki haracz, jeśli tam nie ma w zasadzie noclegowiczów na podłodze ? Najdroższa woda do mycia w kraju ?
Pozdrawiam przy okazji.

05-07-2012

Przemo

Dzięki za uszczypliwość. Myślałem, że chociaż na tej stronie znajdą się uprzejme i życzliwe osoby i że nie będzie zalatywało komantarzami typu onet.pl.

5 dni spędze w tatrach pokonując średnio 15 km dziennie i nie wyobrażam sobie bym po tym czasie mógł wsiąść do pociągu i pojechać spowrotem do domu. Ludzie wyrzuciliby mnie z przedziału za zepsute powietrze:)

05-07-2012

Anonim 2

Przemo: całkiem serio !
Jedynym regulatorem w dostępie do pryszniców w schroniskach jest zasób ciepłej wody i ilość chętnych. Nieraz kolejka.
Większe zapotrzebowanie na obmycie się zdarza się pod wieczór po powrotach z gór. Wtedy dopiero domyty i odświeżony turysta układa się na równie czystej schroniskowej podłodze.
Czyścioszek może powtórzyć operację wczesnym rankiem.
Kto wie, może zapoczątkujesz nową świecką tatrzańską tradycję?
Powodzenia.

05-07-2012

ElaK

Za bodajże 8 zł np w Murowańcu

05-07-2012

Przemo

Ale tak serio. (chyba, że to było na poważnie :D) Po nocy spania "na podłodze" mogę wziąć prysznic w schronisku?

04-07-2012

Anonim 2

Przemo, nie wpadaj w panikę.
Będziesz miał luz w bagażu, bo zrezygnujesz z namiotu, zabierz zatem na wszelki wypadek przenośny prysznic.
Wodę dobierzesz z pobliskiego Czarnego Potoku.

03-07-2012

Przemo

A co z porannym prysznicem? :) Można się przespać na podłodze po czym z rana szybki prysznic i dalej w drogę?

03-07-2012

Anonim 2

Jest szansa, jeśli tabor funkcjonuje. W Betlejemce też się to może zdażyć. Poza Murowańcem i chyba w tym "nowym" Morskim Oku, w pozostałych raczej upychają nadwyżkowych turystów.
To szczyt sezonu i niezłe prognozy pogody, może być zatem tłoczno. Na komfort nie ma co liczyć. Powodzenia.

03-07-2012

Przemo

Chyba masz rację. Przez 5 dni nie chcę schodzić z gór dlatego muszę 4 noce gdzieś się przespać. Gdybym doszedł do Betlejemki ewentualnie do tego drugiego taboru niedaleko to jest szansa, że mnie przygarną? :) I czy nie wygonią mnie ze względu na brak miejsc ze schroniska (prócz Murowańca) jeżeli zrobi się ciemno? Podłoga mi w zupełności wystarczy. Tylko się przespać, rano wziąć prysznic i ruszać w dalszą drogę.

02-07-2012

Anonim 2

To dwa różne byty tatrzańskiej topografii.
1.
Idąc niebieskim szlakiem od Kuźnic do Murowańca, schodząc na Halę Gąsienicową z Karczmisk, napotykasz na I budynek u podnóża Kopy Magury - ala minischronisko po prawej stronie przy trasie. To siedziba - baza PZA "Betlejemka". Do Murowańca 5 min. drogi.
2.
Schodząc od Murowańca drogą jezdną do Brzezin /droga oznakowana jest wg mojej wiedzy jako czarny szlak/, po 15-20 min. dochodzisz do miejsca gdzie była/jest? baza taternicza opisana w moim poprzednim poście.
od jednego do drugiego miejsca przechodzi się zatem obok Murowańca, schodząc lekko w dół.
Nie chciałbym się mylić, ale to "2" miejsce może być opisane na szczególnych mapach jako "Rąbanisko".