Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Trasa Morskie Oko - Dolina 5 Stawów


03-09-2011

Marcin

Dziękuję Wam serdecznie, tak właśnie planowałem najpierw do D5S ale chcialem dopytać osób o wiele bardziej doświadczonych.
Dzięki raz jeszcze,
pozdrawiam.

02-09-2011

krzysiek

Proponuję wybrać się najpierw do D5S, a następnie przez Świstówkę do Morskiego Oka. Z biegiem czasu wzrasta tym samym atrakcyjność widokowa, a kulminacja widokowa następuje na Świstówce. Droga w odwrotnym kierunku moim zdaniem jest trudniejsza, zwłaszcza podejście od Morskiego Oka na Swistówkę dla nie wprawionych turystów dość mozolne.

02-09-2011

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Witam!trasa w sumie jest bardzo latwa technicznie ale osoboscie doradzal bym pojsc najpierw do 5 stawow a pozniej do morskiego oka. Mozna nacieszyc sie fajna lesna trasa do doliny 5 stawow i rozkoszowac sie widokami itp a pozniej zejsc dosc nudnym szlakiem do MOka gdzie znow spotkamy tlumy turystow itp. takie moje zdanie :) pozdrawiam

01-09-2011

dorota-w

Szanowny Marcinie!
Pytasz o trudności dwu tras, gdy jest w rzeczywistości jedna, którą możesz iść w dwu kierunkach. Wybierasz sam !
Jak się idzie w jedną i drugą stronę, opisali już uczestnicy naszego forum -w ponad 100 postach.
. Nie przeczytałeś tego?
Otwórz "Rejony Tatr Wysokich" i strony: Rejon Morskiego Oka i Rejon Dol. 5 Stawów Polskich i tam kolejne strony z tą samą trasą przez Świstówkę i ta cała masa opinii w dolnej części w forum.
Podobnie miałbyś, gdybyś chciał robić kółko przez Szpiglasową. Z mapy można jednak wyczytać /w tym portalu także/, że to jednak 300 m. wyżej.
Dzień wrześniowy coraz krótszy, więc na wszelki wypadek, lepiej kończyć trasę po równym.
I już wiesz wszystko!
Pozdrawiam

31-08-2011

Marcin

Witam wszystkich,
chciałbym się Was poradzić, czy lepiej z Palenicy Białczańskiej wybrać się najpierw do Morskiego Oka i stamtąd do Doliny Pięciu Stawów, czy może najpierw odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów a następnie wracać przez Morskie Oko.
Głównie chodzi mi o trudność obu tras, chciałbym wybrać tę łatwiejszą.
I czy wybierać trasę przez Świstówkę ?
Dziękuję bardzo z góry za wszelkie opinie.
Pozdrawiam