Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Z Kasprowego na czerwone wierchy


02-05-2012

Alicja

Na Czerwone Wierchy mało uczęszczany szlak przez Przystup Miętusi i Kobylarzowy Żleb. Wrażenia niezapomniane, całodniowa wyprawa z 11-letnim synem, który robił trasę podwójnie, bo wracał do rodziców, korzy są leciwi i nie mieli takiego tempa. Wracaliśmy przez Ciemniak do Kościeliskiej, mieliśmy szczęście do dobrej pogody, kolana siadały, ale widoki cudne i przygoda niezapomniana. Pozdrawiam wszystkich, którzy kochają Tatry!

03-10-2011

Andrzej

Aga
Napisz gdzie zaczęłaś i zeszłaś. Szlak o którym piszesz ma jedną zasadniczą wadę. Tłum " zdobywców" Giewontu . Szedłem tam raz -pierwszy i ostatni . Na tytułowym szlaku można ominąć bardzo uczęszczaną Kopę Kondracką ( to chyba najłatwiej dostępny szczyt 2-tysięczny w Tatrach) Jest ścieżka trawersująca jej południowe zbocze .
Pozdrowienia.

03-10-2011

Rafał i Kasia   (rafig80@op.pl)

my szliśmy właśnie z Doliny Kościeliskiej na Ciemniak czerwonym a schodziliśmy do Kuźnic od Giewontu "masówką"
Szczerze mówiąc podejście pod ciemniak od Kościeliskiej jest monotonne i dość męczące. Dalej po szczytach wierchów i zejście w tą stronę to już fajny spacer i naprawdę przyjemna wycieczka ale podejście na szczyt Ciemniaka daje popalić.

Jednak WARTO :)

03-10-2011

aga

byłam na Czerwonych Wierchach w sobotę i moim zdaniem najlepszym podejściem jest trasa z Kuźnic, przez Przełęcz pod Giewontem i na Kondracką Kopę. Trasa nie jest tak długa i męcząca jak ta z Doliny Kościeliska, całość zajmuje ok. 9h. A widoki przepiękne:D

21-09-2011

dorota-w

Natalio - wiele tras "łatwych", choć też z adrenalinką, masz nie tylko w opisach autra portalu ale i w forum - zwłaszcza tematy: >co polecacie< i >trasy dla początkujących i śr...<.
Jeśli przeszliście wiosną przez Szpiglasową to już macie pojęcie.
Na Kasprowy chcecie wjechać czy wejść? Oba pomysły zabiorą sporo czasu a dzień już krótki.
Jeśli wejdziecie, to na Kasprowym się zastanówcie, czy nie wrócić krótszym wariantem przez Gąsienicową, zejść do niej z grani można wieloma trasami, w zależności od czasu, pogody i Waszej kondycji: /żółtym, zielonym, czarnym?/.
Parę dni temu TOPR sprowadzał z tej /Waszej/ trasy - po ciemku starsze małżeństwo z Przełęczy pod Kopą K, które źle obliczyło czas i nie miało światła.
Po deszczach, które mają przyjść niebawem, trasa może być niebezpiecznie śliska. Na Czerwone raczej nie zdążycie.

20-09-2011

Andrzej

Natalio
Szlak łatwy i przyjemny z ładnymi widokami szczególnie w Dolinę Cichą Liptowska.Od Kasprowego do zejścia do Kondratowej jakies 1.5 godz. . Zejście jest na początku strome i nieprzyjemne potem lepiej. Można pójść dalej na Małołącznik i zejść przez Kobylarzowy Żleb ( jedyne łańcuchy w Tatrach Zachodnich ) na Przysłup Miętusi . Można tez pójść na " całość " i dojść do Ciemniaka a potem zejść do Kościeliskiej i Kir . Trzeba zacząć rano bo to szlak na cały dzień . Nie wiem jak zamierzacie dostać się na Kasprowy - mam nadzieję ,że nie kolejką .Być może spotkamy się na szlaku bo ja zabieram w Tatry znajomych " nowicjuszy"
Pozdrowienia

20-09-2011

natalia

Witam :)
Jestem na tym forum po raz pierwszy. Wybieramy się z mężem w Tatry na najbliższy weekend i obmyślamy trasy. Szukałam dużo w necie na temat trudności tego szlaku, cos tam znalazłam ale chętnie poczytałabym Wasze cenne opinie. Zaznacze że nasza większa przygoda z górami zaczęła się niedawno bo w maju tego roku, byliśmy w paru dolinkach ii na trasie z morskiego przez szpiglasową przęłęcz do dolinu 5 stawów, szczerze mówiąc nie była to dla nas, a zwłaszcza dla mnie prosta trasa, zwłaszcza że było dużo śniegu, kondycja była średnia, zapadaliśmy się w śniegu, wrócililśmy przemoczeni a ja chora. Szukam trasy przyjemnej, z ładnymi widokami, łatwej a jednocześnie z maleńką dawką adrenaliny. a może polecicie coś innego? albo którędy najlepiej schodzić z wierchów? Czekam na Wasze opinie i gorąco pozdraiwam