Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Góry w muzyce...


22-12-2011

Andrzej

Jest dużo wspaniałych filmów z Gór ilustrowanych dobrą muzyką która wzbogaca i dopełnia przekaz filmowy . Najwięcej na youtube . Moje ulubione to King Crimson - I talk to the Wind (1969 ) ( HD) . Jest tam też pięknie brzmiące wspomnienie Piotra Morawskiego i nie wiem co robi największe wrażenie muzyka , zdjęcia czy coś takiego ulotnego co znamy tylko my chodzący po Górach

01-11-2011

Frodo

"Kiedy góral umiera" Harlem
Pierwszy raz usłyszałam po śmierci Jana Pawła II, a potem okazało się, że to piosenka napisana po śmierci kolegi - ratownika.
Od tej pory kojarzy mi się z górami i tym co może się kiedyś stać, jak zapomnę, że ratownik to człowiek, który ma rodzinę, znajomych, któzy czekają aż wróci...

30-10-2011

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

...dla mnie muzyka gorska to od razu kojarzy sie z Starym Dobrym Małżeństwem... sporo w bieszczadach lazilem i to jest wlasnie ten klimat... :) Bieszczady to nie Tatry ale nie chodzi tam o zdobywanie wysokości ale o całą otoczkę łażenia wśród wysokich traw porastających połoniny... :) ojj tęsknie...

27-10-2011

"strażak" Piotr   (piotrkobu@o2.pl)

:-)
Zakopower - Poziom Adrenaliny

26-10-2011

Tatromaniak   (dm-gr@wp.pl)

Hej
Takiego tematu chyba nie było...
Znacie jakieś utwory, które mówią o górach? gatunek muzyki obojętny.
Ja mógłbym polecić:
dwa utwory KSU: Moje Bieszczady i Za Mgłą,
Lady Pank - Wspinaczka czyli historia pewnej rewolucji,
RZOZ - O Tatry Wy Moje...
Stare Dobre Małżeństwo - Bieszczadzkie Anioły.