Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Tatry z dzieckiem


07-09-2014

0eko

Witam,
Bardzo polecam stronkę o wycieczkach w Tatry z roczniakiem - są trasy, kilka porad dot. transportu, wycieczek, czasu wolnego:
http://maluchnaszlaku.wordpress.com

15-07-2012

gośka

doroto-w dziękuję bardzo! a informacje - satysfakcjonujące czy nie - na pewno bardzo przydatne w planowaniu. pozdrawiam!

13-07-2012

dorota-w

odpowiedzi, niestety, niezbyt satysfakcjonujące:
1. wózki do busów biorą niechętnie, duże, kryte mogą się po prostu nie zmieścić, blokują przejście. Chyba, że wózek mały, spacerowy, składany. Jest możliwość po "dogadaniu się", gdy trafimy na życzliwą duszę.
Rozwiązanie? Wybrać poza szczytową porę na kurs, tzn. np. do Morskiego Oka czy Kościeliskiej - nie z rana !
2. "Rakoń" bez żadnego problemu, kurs do Hucisk - 5 zł.
3. Rowery są tylko w Chochołowskiej, 5 zł do Hucisk, 2x5 zł gdy jedziemy do końca tzn. do leśniczówki - dawne schronisko Blaszyńskich.
Wypożyczalnie rowerów przy niektórych pensjonatach, hotelach, na ogół dla własnych gości, np. willa "4 Pory Roku" w Kościelisku, ul. Królewska 45. Na cały dzień - 20 zł.
4. Bryczki w Kościeliskiej - 30-35 zł, fasiąg do Morskiego - 40 zł od osoby dorosłej. Za dzieci mniej się płaci. W Choch. wiosną bryczek nie było. Ceny orientacyjne, kursy powrotne nieco tańsze. Gdy nie ma tłoku, można się potargować.

13-07-2012

gośka

Witajcie, o trasach dla małych (niespełna 4-letnich) i bardzo małych (niespełna 8-miesięcznych) turystów trochę już poczytałam. Teraz proszę o garść praktycznych porad bo nie wszystko udało mi się w necie wyszukać a na sprawdzanie na miejscu trochę mam mało czasu - tylko 5 dni.
1. Czy do busów wpuszczają z wózkami?
2. Czy do kolejki Rakoń wpuszczają z wózkami?
3. Ile kosztuje wypożyczenie roweru w Dolinie Chochołowskiej i czy gdzieś jeszcze wypożyczają?
4. Ile kosztują bryczki w Chochołowskiej, Kościeliskiej i na Morskie Oko?
Te informacje bardzo ułatwią zaplanowanie tras. Z góry dziękuję.

07-05-2012

Belis

Witajcie! Pod koniec kwietnia odwiedzilam Tatry ze swoim szescioletnim synkiem.Malec wszedl zielonym szlakiem na Kasprowy Wierch! Wspieral mnie przez cala droge i bylam z niego bardzo dumna. Widoki cudowne oraz wspaniala przygoda wzmacniajaca charakter mojego chlopca. Teraz mam towarzysza gorskich wycieczek ,ktory jak ja pokochal Tatry. Bardzo czesto planujac kolejne trasy korzystalam z tej strony internetowej , ktora bardzo mi pomogla. Pozdrawiam i polecam Tatry wszystkim rodzicom z maluchami

18-02-2012

dorota-w

Witaj Klaudio!
2.8.2011 r. dodano tu na forum temat brzmiący podobnie: "gdzie w Tatry z dwuletnim dzieckiem".
Zaproponowane tam trasy w licznych przypadkach pokrywają się z Twoimi pomysłami.
ale w szczegółach:
- trzyletnie dziecko nie za duże na nosiłki/plecak?
Chyba, że będzie sporadycznie korzystać z tego dobra. Chodzą osoby z takim bagażem, są to na ogół mężczyźni ! a dziecko jest w wieku niemowlęcym lub około kilkunastu m-cy. Gdy ślisko to i niebezpiecznie !
- trasa Hala Ornak - Siklawica to zapewne nieporozumienie.
- na Kondratową przez Kalatówki zmęczycie się w tłoku turystycznym, bruk śliski a kamienie wyłupiaste, trudno będzie z wózkiem. Schronisko pod Giewontem - zatłoczone ! Z podobnych przyczyn unikać także lepiej drogi do Morskiego Oka za wyjątkiem tego odcineczka na dojazd/dojście do schr. w Starej Roztoce.

16-02-2012

klaudia87

Witajcie,
w lipcu wybieram sie z 3-letnia corka w Tatry. Kiedys sporo po nich wedrowalam, ale bez dziecka. Czy ktos moze mi doradzic, czy wygodne jest uzywanie plecaka/nosidla? Oraz czy podane trasy sa odpowiednie na wozek: Chocholowska, Koscieliska, Strazyska, Malej Laki, Lejowa, z Wierchu Poroniec na Rusinowa. Bylam w nich sama 7 lat temu ale nie dosc pamietam o rodzaju podloza.
Czy mozliwe jest dla 3-latka przejscie do Siklawicy z Hali Ornak oraz z Kalatowek na Kondratowa?
Planujemy rowniez wjazd na Gubalowke i zjazd z Butorowego, wjazd na Kasprowy oraz przejazd ciuchcia w Chocholowskie, mam nadzieje, ze to sie malej spodoba.
Dzieki za porady, pozdrawiam!