Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Bystra


04-04-2012

Anonim 2

Witaj Matt!?
Myślę, że Dorota Cię nie wystraszyła i nadal masz zamiar wybrać się ze swoją Rodziną latem w Tatry.
Bystra jest warta odwiedzenia.
Więc bawiąc się dalej w taki ranking trudności zaproponowany przez D-w , /także czasochłonności szlaków/, by Ci przybliżyć realia, jakich w Tatrach doświadczyliście,
- podaję Ci mój prywatny ranking Waszych dotychczasowych zdobyczy:
- Rusinowa Polana - 30-40 .
-Giewont - dookolnie - 60-70,
-Kasprowy /bez wjazdu kolejką, / z Beskidem - 80-90 pkt.
Czyli, jak widzisz, jako trudniejsze od Kasprowego zostało uznane przez nas przejście przez Świstówkę Roztocką /choć niższe/, ale znacznie dalsze dojścia.
Szczęśliwych Świąt , a następnie letnich wypraw - pozdrawiam.

26-03-2012

dorota-w

Mat... wszystko co planujesz, to już długie, całodzienne wycieczki, wliczając w to dodatkowy czas na dojścia/dojazd do gór.
Od tego, że z latami przybywa nam doświadczenia, określone trasy nie stają się krótsze.
Szybciej też się wtedy nie chodzi - z różnych powodów.
Zaczynając od jakby najlżejszej/najkrótszej:
1. Dolina5Stawów- Świstówka-Morskie Oko.
2. Czerwone Wierchy - cząstkowe warianty, to wejście lub zejście Dol. Miętusią z Małołączniaka.
3. Całe Czerwone Wierchy - przechodzimy górą Małołączniak.
4. 5 Stawów - Szpiglasowa ze szczytem - M. Oko, lub odwrotny kierunek
5. Na Bystrą Ornakiem - powrót np. Dol. Starorobociańską. Trasa ta porównywalna jest z wejściem na Starorobociański. /do 1 godz. dłuższa/.
Zaczniecie od nru 1 - ocenicie swoją kondycję i możliwości.
Jeśli "1" wysiłkowo i czasowo uznamy za 100, to kolejnym numerom dodawaj po 10. Bystra wyjdzie na 140 ? Chodzi o to, by nie wracać po ciemku.
Nie zamęczaj rodziców. Powodzenia życzę.

25-03-2012

Mat...

Szczyty zdobyłem z rodzicami, ale chyba wybiorę się na Czerwone Wierchy, bo ja i rodzice nie mają dużego doświadczenia. Może ew. zdecyduję się na Szpiglas, ale muszę to poważnie przemyśleć. W Tatry pojadę drugi raz (nie licząc wycieczki szkolnej, gdzie byłem na Rusinowej i zejście z Kasprowego przez Liliowe).

20-03-2012

dorota-w

Mat...?
Poinformuj w jakim towarzystwie zdobyłeś Giewont, Kasprowy i Grzesia. Bo chyba nie samotnie?
A na Bystrą to z kim się wybierzesz?, wiek, doświadczenie tatrzańskie?
Skąd chcesz wystartować na Bystrą?
Wiedząc to wszystko - rozsądniej będzie coś doradzić !
Pozdrawiam.

19-03-2012

Mat...

Mam 12 lat i jadę trzeci raz w Tatry. Kondycje w ocenie szkolnej oceniam na 4.
Czy dam radę wejść na Bystrą, czy może lepiej wybrać Czerwone Wierchy?
W dzień przed wejściem pójdę przez Świstówke do Morskiego i chyba tam się przekonam czy dam radę iść w dłuższą trasę.
Byłem już na Giewoncie,Kasprowym i Beskidzie (pieszo) i Grzesiu.