Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

podejście na przełęcz Iwanicką


21-04-2012

sylwia

dziękuję pięknie za odpowiedzi ;) niestety to moje pierwsze kroki w tatrach stąd takie pytanie.

20-04-2012

Wacław

winno być - błahostki ! W ortografii nie jestem orłem, niestety!

20-04-2012

Wacław

Na Twoje pytanie Sylwio jest w zasadzie odpowiedź w tym portalu. Szlak żółty na Prz. IWANIACKĄ zaczyna się w Dol. Chochołowskiej na wysokości ok. 1040 mnpm. a z Dol. Kościeliskiej od schroniska na wys. 1100 mnpm. /trzeba tylko przeanalizować trasy na Starorobociański- przez Ornak, z obu dolin./
Wniosek z tego, że z Chochołowskiej wejście 420 m. w górę, a z Kośc. - 360 m. w górę, by osiągnąć Iwaniacką. Różnica około 15 %, ale równocześnie odcinek trasy z D.Ch. na Iwaniacką jest o te 15%, lub trochę więcej dłuższy niż z Kościeliskiej.
Czyli teoretycznie, pochyłośći wejść - bardzo podobne.
Co innego prywatne sądy, opinie itp.
Ja np. nie lubię wchodzić od Kościeliskiej.
Z powodu takiej "błachostki" nie ma potrzeby ustalania takiego, a nie innego kierunku marszu.
Jeśli Ci starczy czasu i sił - następne 400m. w górę i zdobywasz Ornak - nieco większe stromizny na wejściu.
Pozdrawiam.

18-04-2012

Magda

ja wybrałam się z Dol. Chochołowskiej do Kościeliskiej, widoki super, ale w niektórych momentach podejścia bardzo wyczerpujące, było to parę lat temu, kondycja nie była najlepsza wtedy, od tego czasu wiele się zmieniło a i doświadczenie tatrzańskie znacznie się powiększyło:) Jednak chyba radziłabym w odwrotnym kierunku podejść przełęcz Iwanicką.

17-04-2012

sylwia

Witam chciałam się dowiedzieć,z której doliny, Kościeliskiej czy Chochołowskiej jest łagodniejsze podejście na przełęcz Iwanicką?