Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Ścieżka nad Reglami: Polana Strążyska - Przysłop Miętusi - Dolina Kościeliska (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

03-07-2014

Wacław

Przysłop Miętusi jest od dawna takim dziwnym miejscem, gdzie turyści błądzą.
Może dlatego, że "wszystko" widać jak na dłoni, zatem uwagę odkładamy na bok.
Też to miałem pod koniec czerwca. Osoby z mojej grupy także skręciły /w lewo/ na tym rozstaju, 50 m. za miejscem centralnym, wypoczynkowym. Na drogowskazie był napis - Dolina Małej Łąki. I są tam znaki niebieskie do samego skraju doliny. Natomiast na ścieżce w prawo - drogowskaz - Wielka Polana Małołącka, i tej trasie towarzyszą niezmiennie znaki czarne -Ścieżka nad Reglami.
Zamyślenie musiało być niemałe.
Pozdrawiam.

02-07-2014

ol888enka

Przysłop Miętusi to miejsce, które dla mnie ma w sobie jakąś magię. Bardzo często zahaczam o niego wędrując w różnych kierunkach i zawsze tak samo przyjemnie jest tam odpocząć. Choć ostatnim razem spotkało mnie dziwne zdarzenie, mianowicie ponieważ szłam przez Przysłop już kilkukrotnie, nie skupiałam się zbyt mocno na wypatrywaniu oznaczeń szlaków. Chcąc dojść na Wielką Polanę Małołącką, poszłam na pewniaka czarnym szlakiem, zamyślona i wielkie było moje zdziwienie kiedy zorientowałam się, że zmierzam w kierunku wylotu Doliny Małej Łąki. Do tej pory nie wiem jak to się stało, ale po przeanalizowaniu mapy zauważyłam, że jest jakaś nieoznakowana ścieżka łącząca obydwa szlaki i zdaje się, że gdzieś po drodze na nią zboczyłam.

06-07-2013

ElaK

cd
Powrót niebieskim szlakiem Dol.Małej Łąki.na początku w dół przez las trochę ślisko
po deszczu.
Od wlotu Doliny kilkadziesiąt metrów szosą w kierunku Kir przystanek busów na Groniku.Jak się okazało świeżo wymienieniony na nowy,czyściutki niezasmarowany napisami/ciekawe jak długo?/
Pomyślałam sobie,że przydałaby się taka wymiana przystanku na Jaszczurówce-bo tam był/i jest?/ bardzo zdewastowany.
Polecam tę trasę,bardzo miło się szło,a dojazd do Kościeliskiej i powrót
z Doliny Małej Łąki niekłopotliwe.Pozdrawiam.

06-07-2013

ElaK

08.czerwca w ramach aklimatyzacji zrobiłyśmy sobie wycieczkę z Dol.Kościeliskiej na Pol.Miętusią i Przysłop M. a stamtąd Dol. Małej Łąki na Gronik.
Szlak przyjemny,niemęczący-w odróżnieniu od tłumów w Kościeliskiej spotkałyśmy tam kilka osób.Pogoda była zmienna,ciepło,słońce ,chmurki ,czasem przelotny deszczyk.
Już na początku piękna polana Zahradziska,duża ,okolona lasem zza którego wystawał ostry czub turni/bodajże Zadniej Kończystej/-widok dosyć oryginalny.
Potem leśna droga Dol.Miętusią wzdłuż potoku przechodząca w ścieżkę po kamiennych stopniach w górę,która doprowadza na polanę ,łąkę,zarośniętą wysoką trawą.Otwiera się przestrzeń,piękny widok na Zadnią Kończystą Turnię po prawej,na wprost ścieżki Zadnia Kopka/jedna z Kościeliskich Kopek/, na dalszym planie Kominiarski Wierch i dalej Czerwone Wierchy/jednak w chmurach/cd

19-09-2011

Tomski

Pod koniec sierpnia przemierzajac Doline Koscieliska postanowilismy odbic czarnym szlakiem na Przyslop Mietusi. Trasa w poczatkowej fazie prosta, lesna sciezka, ktora powoli zaczyna piac sie w gore. Podejscie dosc monotonne i w niektorych momentach meczace. Na samej polance piekne widoki na Czerwone Wierchy. Mozna usiasc albo polezec w trawce :)
Zejscie czerwonym szlakiem do Kir, dosc strome, sliskie niebezpieczne kamienie.
Na szlaku dosc malo turystow, fajna wycieczka.