Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Na Bystrą Ławkę przez Dolinę Furkotną (Tatry Słowackie :: Tatry Wysokie i Bielskie)

30-08-2016

Piotrek K

Rok temu mielismy zabrac ze soba kolezanke .Dobrze sie stało ze to nie wyszło bo to nie jest szlak na pierwszy raz ... Poprzedniego dnia bylismy na Małej Wysokiej dlatego postanowilismy wjechac kolejką na Solisko .Jednak gdybym miał komus polecic z której strony wchodzic to poleciłbym od Dol Młynickiej.Zejscie w kierunku Dol Młynickiej dla osób nizszych z pewnoscia problematyczne,trzeba sie sporo opuscic po łancuchu.Widok spod przełęczy na Grań Baszt bajeczny ,nie wiedziałem ze ta trasa jest tak świetna widokowo.Rozsiadłem sie na " obiad" pod skrzyzowaniem z dzika sciezka na Hruby,sporo osób tam poszło ,mnie tez kusiło ale nie było czasu i tak jakos ...Moze po to tam pojdę nastepnym razem ;-)4 osobom wskazałem droge na Bystra Ławke ,widziałem ze sa zdezorientowani i wogóle nie widzieli żóltych strzałek i wymalowanego " STOP" .Ciekawe ile osób zapchało sie tam przez przypadek przez cały dzien ...?

26-07-2015

Piotrek K

ok dziekuje za rady :)jeszcze trochę czasu jest, takze przemyśle to sobie .Kolejka faktycznie kusi :)

26-07-2015

Wacław

Piotrze !
To co mnie się wydaje trudne, dla Darka jest łatwe. Sporo nas w takich ocenach dzieli. Różnica wieku, a zatem kondycji jest główną przyczyną.
Pisząc do Ciebie, wziąłem też poprawkę na tą osobę nie znającą Tatr.
Wchodząc i schodząc od Strbskiego Plesa, pokonujemy około 1000 m. różnicy wysokości, więc możesz to sobie zestawić z naszymi szlakami.
A długość - niewiele ustępuje trasom z Palenicy B. przez Orlą i Murowaniec do Kuźnic.
Podobieństwo do Krzyżne czy Szpiglasa - nie. Raczej do przejścia przez Kozią Przełęcz, bo przełęcz to newralgiczny rejon tej trasy.
Pozdrawiam.

25-07-2015

renia   (remagasz@wp.pl)

szlak nie jest trudny, wymaga jedynie dość dobrej kondycji, na samym końcu trochę łatwych łańcuchów, polecam wejście Młynicką zejście Furkotną ale pewnie w drugą stronę też będzie w porządku, Dolina Młynicka ma kilka dość ostrych podejść i charakterystyczne progi skalne, cała trasa fantastyczna widokowo

25-07-2015

Piotrek K

Poczytałem trochę ,Darek K twierdzi ze szlak jest bardzo łatwy ,Ty Wacławie ze trudny.Jakie to trudnośći ? jakies szczególne miejsca ? czy ogólnie długość szlaku i wysiłek potrzebny do przejscia ?
Chciałem wybrać szlak srednio trudny i nie monotonny .Można porównac trudnościowo ten szlak np z Krzyznem lub szpiglasową ?