Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Znad Popradzkiego Stawu na Przełęcz pod Osterwą + przejście Magistralą Tatrzańską na Siodełko (słow. Hrebienok) (Tatry Słowackie :: Tatry Wysokie i Bielskie)


07-08-2016

ol888enka

Rewelacyjny szlak z przepięknymi widokami i bardzo, bardzo prosty. Brak jakichkolwiek trudności, a zakosy są rzeczywiście tak szeroko poprowadzone, że ciężko się nawet zmęczyć. Szkoda, że na górze tak mocno wiało i nie dało się zbyt długo wysiedzieć. Polecić można każdemu!

17-07-2014

karpies

Magistrala od Osterwy do Batyżowieckiego Plesa nie jest bardzo lekka - w wielu miejscach kamieniste zbocza Tupej i Konczystej są dość wymagające kondycyjnie, a szlak wychodzi sporo ponad 2.000 m npm wg gpsu. Jest jednak bardzo piękny widokowo i mało uczęszczany - spotkaliśmy np. świstaka. Uwaga na zejście zółtym szlakiem spod Batyżowieckiego Plesa. Szliśmy tamtędy dzień po opadach i potok spływający spod Kończystej płynął przez ok. 70-100 m szlakiem. Miejsce było dość trudne technicznie - zejście korytem strumienia bez możliwości obejścia (gęsta kosodrzewina).