Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Odcinek graniowy: Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch (Tatry Słowackie :: Tatry Zachodnie)


23-10-2014

renia   (remagasz@wp.pl)

dla nas, osób dla których góry stanowią bardzo istotną część życia nie do pomyślenia jest żeby iść w trasę bez jakiegokolwiek pojęcia o przebiegu i warunkach na szlaku, niestety jest spore grono osób które idzie "na hurra" i efektem są pobłądzenia, dobrze jeśli tylko na tym się kończy bo wiadomo że może skończyć się znacznie gorzej

22-10-2014

Jacek Balázs   (jacek.balazs@gmail.com)

Tyle już było wypadków spowodowanych zabłądzeniami, a ludzie dalej uparcie nie uczą się na błędach poprzedników. Warto mieć ze sobą mapę, i minimum chociaż ogarnięcia w topografii okolicznej.

19-10-2014

Wacław

Kronika TOPR z ostatniego tygodnia podała komunikat o zaginięciu chłopca w rejonie Jarząbczego Wierchu. Idąc od Wołowca, dziecko wyprzedziło ojca i błędnie zeszło z J.W. granią Otargańców, zamiast iść dalej granią główną do Kończystego, by z niego /zielonym/ zejść przez Trzydniowiański do Jarząbczej lub prosto do Chochołowskiej.
Na Otargańce też odbija szlak/zielony/ w kierunku Prybyliny. Dziecko znalazła służba słowacka w dole Raczkowej.
To zdarzenie przypomniało mi przygodę sprzed lat, gdy z dolnej części Otargańców zawróciliśmy turystę zmierzającego pewnie do ...schroniska w Chochołowskiej, gdzie mieszkał.
Widać, nie wystarczyło wiedzieć, że trzeba skręcić na zielony.
Trzeba skręcić w lewo a nie w prawo !