Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Część północna, Tatry Bielskie

Opis rejonu

Tuż za granicą polsko-słowacką, za przejściem na Łysej Polanie, znajdują się wejścia do dwóch dużych dolin: Doliny Białki i Doliny Jaworowej. Jeżeli cenimy sobie spokój i dzikość przyrody, jest to odpowiednie miejsce na wyprawę. Na szlaku nie spotkamy tu zbyt wielu współtowarzyszy. Musimy się jednak nastawić na to, że nie ma tu schronisk.

Tatry Bielskie to najmniejsze pasmo tatrzańskie. Odwiedza je niewielu turystów. Szczególnie godnym polecenia szlakiem w tym rejonie jest trasa przez Dolinę Czarną Rakuską, prowadząca na dwie przełęcze Tatr Bielskich.

Największą atrakcją w okolicy jest Jaskinia Bielska, którą można zwiedzać niemalże przez cały rok. Jest to największa z tatrzańskich jaskiń, które udostępnione są dla ruchu turystycznego. Zwiedzanie jaskini odbywa się z przewodnikiem. Warto pamiętać o ciepłym ubraniu, gdyż w środku temperatura wynosi około 5-6 stopni bez względu na porę roku.