Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Okolice Szczyrbskiego Jeziora

Opis rejonu

Szczyrbskie Jezioro (słow. Štrbské pleso) to malowniczo położony staw, leżący u podnóża Tatr Wysokich. Pod tą samą nazwą kryje się również znana miejscowość turystyczna, w obrębie której usytuowanych jest wiele hoteli. Szczyrbskie Jezioro to także ośrodek narciarski. Oprócz tras zjazdowych znajdziemy tu również skocznie narciarskie.

Na miłośników wycieczek wysokogórskich czeka w rejonie kilka pięknych szlaków. Na tyłach Szczyrbskiego Jeziora znajduje się wejście do Doliny Młynickiej, pośrodku której leży wspaniały wodospad Skok. Idąc w głąb doliny i przechodząc przez Bystrą Ławkę możemy zatoczyć pętlę, schodząc przez Dolinę Furkotną z powrotem do Szczyrbskiego Jeziora.

Niedaleko Szczyrbskiego Jeziora, w Dolinie Mięguszowieckiej, leży Popradzki Staw, nad który dotrzemy ze Szczyrbskiego Jeziora w ciągu nieco ponad godziny. Znad Popradzkiego Stawu możemy wejść na Rysy - najwyższy punkt Tatr, który dostępny jest znakowanym szlakiem.

Okolice Szczyrbskiego Jeziora są licznie uczęszczane przez turystów - zarówno tych, którzy wybierają się w najwyższe partie gór, jak i zwolenników spacerów po dolinach. W rejonie znajdziemy dwa schroniska - nad Popradzkim Stawem i pod Rysami.