Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Między Bystrą a Krywaniem

Opis rejonu

Między Bystrą a Krywaniem wznosi się masyw Kop Liptowskich, który jest dobrze widoczny z Kasprowego Wierchu. Masyw ten otoczony jest dwoma długimi dolinami - Doliną Cichą i Doliną Koprową. Wśród tatrologów istnieje spór, która z tych dolin stanowi granicę między Tatrami Zachodnimi a Wysokimi.

Dolina Cicha jest bardzo malownicza - szczególnie wczesną jesienią. Panuje tu nieopisany spokój. Dolina Koprowa, która leży bliżej Tatr Wysokich, zapewnia wspaniałe widoki w jej górnej części, gdzie dolina ta rozgałęzia się na Dolinę Ciemnosmreczyńską i Dolinkę Kobylą. Pętla przez Dolinę Cichą, Zawory i Dolinę Koprową to bardzo długa i piękna trasa, która prowadzi przez jeden z najbardziej dzikich rejonów Tatr.

Wierzchołek Bystrej to najwyższy punkt Tatr Zachodnich. Mimo to wejście na ten szczyt nie jest szczególnie popularne. Przemierzając doliny prowadzące na Bystrą nawet w sezonie możemy nie spotkać niemalże nikogo.

Turystów w opisanym rejonie jest bardzo niewielu. Nie ma tu również żadnego schroniska.