Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Okolice Zuberca

Opis szlaków

Doliną Rohacką do Bufetu Rohackiego (słow. Bývalá Ťatliakova chata)

Kolor szlaku

Czas przejścia

1h 15min

Poziom trudności

Stromizny / Ekspozycja

Ubezpieczenia

brak

Atrakcyjność widokowa

Najwyższy punkt

Bufet Rohacki 1380 m n.p.m.

Różnica wzniesień

ok. 350 m

Dnem Doliny Rohackiej prowadzi droga asfaltowa, zamknięta dla ruchu samochodowego. Pod tym względem omawiany szlak przypomina nieco drogę do Morskiego Oka. Trasa obfituje we wspaniałe widoki na otaczające szczyty - przede wszystkim na grań Rohaczy.

Zwierówka  »»  Bufet Rohacki

1 h 15 min 

Dolina Rohacka jest jednym z dwóch odgałęzień górnej części Doliny Zuberskiej. Do wylotu Doliny Rohackiej dotrzemy z Zuberca samochodem lub autobusem. Droga asfaltowa prowadzi najpierw przez osiedle, a następnie lasem przez Dolinę Zuberską. Mniej więcej w jednej trzeciej drogi mijamy duży skansen - Muzeum Wsi Orawskiej. Po przebyciu około 9 km od Zuberca docieramy do Zwierówki - niewielkiego leśnego osiedla, położonego na wysokości ok. 1000 m n.p.m., w pobliżu rozwidlenia Doliny Zuberskiej na Dolinę Rohacką i Dolinę Łataną.

W Zwierówce musimy zostawić samochód. Do wyboru są dwa płatne parkingi. Największy z nich zlokalizowany jest przy dolnej stacji kolejki linowej „Roháče - Spálená”. Zaparkować można także przy pobliskim schronisku na Zwierówce.

Dolina Rohacka to bogactwo szlaków o różnym stopniu trudności. Część górskich szlaków rozpoczyna się już w samej Zwierówce, a do części z nich musimy dojść przebywając najpierw całą lub część doliny.

Dalsza część opisu tego szlaku dostępna jest po opłaceniu dostępu czasowego do treści

Aby uzyskać dostęp do całego opisu tego szlaku oraz do opisów wszystkich innych tras położonych w Tatrach:

  • Załóż konto w portalu
  • Opłać roczny abonament za dostęp do treści w kwocie 12 zł
  • Korzystaj ze wszystkich opisów szlaków w opłaconym okresie