Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Rejon Doliny Chochołowskiej

Opis szlaków

Na Wołowiec z Doliny Chochołowskiej

Kolor szlaku

 

Czas przejścia

2h 30min

Poziom trudności

Stromizny / Ekspozycja

Ubezpieczenia

brak

Atrakcyjność widokowa

Najwyższy punkt

Wołowiec 2064 m n.p.m.

Różnica wzniesień

ok. 960 m

Wariant wejścia na Wołowiec przez Wyżnią Dolinę Chochołowską jest zdecydowanie mniej interesujący od trasy prowadzącej przez Grzesia i Rakoń. Widoki rozpoczynają się dopiero po osiągnięciu grzbietu, niespełna pół godziny przed szczytem Wołowca.

Polana Chochołowska  »»  Wołowiec

2 h 30 min   

Zielony szlak na Wołowiec zaczyna się na Polanie Chochołowskiej. Od schroniska musimy cofnąć się kilka kroków w dół, gdzie na zakręcie głównej drogi zielone znaki kierują się w las. Przez dłuższą część trasy ścieżka prowadzi wzdłuż górnego biegu Potoku Chochołowskiego. Pierwszy odcinek jest niemalże płaski, ale ścieżka z czasem zaczyna systematycznie zwiększać nachylenie.

Po około 45 minutach przechodzimy przez zarastającą Wyżnią Polanę Chochołowską. Nieco wyżej, po kolejnym kwadransie, wychodzimy ponad górną granicę lasu. Zanikająca z wysokością kosodrzewina nie odsłania rozleglejszych widoków. Znajdujemy się w Dolinie Chochołowskiej Wyżniej, która otoczona jest grzbietami Długiego Upłazu z jednej strony i Czerwonego Wierchu z drugiej.

Dalsza część opisu tego szlaku dostępna jest po opłaceniu dostępu czasowego do treści

Aby uzyskać dostęp do całego opisu tego szlaku oraz do opisów wszystkich innych tras położonych w Tatrach:

  • Załóż konto w portalu
  • Opłać roczny abonament za dostęp do treści w kwocie 12 zł
  • Korzystaj ze wszystkich opisów szlaków w opłaconym okresie