Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Spotkanie w Tatrach.

25-07-2013

ania

Tak,również wróciłam.Szkoda że imienin nie spędziłam na jakimś szczycie,ale Dzień Włóczykija (23.07)spędziłyśmy z Bjablo na szlaku.

24-07-2013

Bjablo

Hej, no niestety, trzeba było wracać, Ania zjeżdża dzisiaj.
Pogoda była fantastyczna! Już się nie mogę doczekać kolejnego wyjazdu, żeby dokończyć Orlą!!!

22-07-2013

ancia

witajcie serdecznie :) wybieram się w tatry w najbliższych dniach, mam urlop 2 tygodnie i nie chcę go zmarnować ;)
ktoś gdzieś chętny na wyprawę?

Ania

19-07-2013

Ewa

ania, Bjablo, otic83
jak zostaniecie chwilę dłużej to dajcie znać. Znam bardzo dobre lekarstwo na zakwasy ;) "boska ambrozja" dosłownie "nektar Bogów" :) l

19-07-2013

Ewa

hej :) kurcze zmiana planów jadę w Tatry albo 24 albo 25.07. na jakieś 5 dni. Jak ktoś wybiera się w tym terminie do Zakopca i ma ochotę na spotkanko i na długie poszwędanie się po szlakach to dajcie znać na @. Sprawdzałam pogodę - prognozy nie są dobre :( ale co zrobić!!! trzeba się poświęcić ;) i tak jestem optymistycznie nastawiona i mam nadzieję że z tą prognozą to jakaś ściema :) pozdrawiam Was cieplutko

18-07-2013

Magda   (magdzia_85@onet.eu)

hej, może ktoś wybiera się w Tatry w terminie 11-18 sierpień, fajnie byłoby spotkać się na szlaku:) Pogoda oby tylko dopisała:) Pozdrawiam wszystkich uzależnionych od wędrówek tatrzańskich:):)

18-07-2013

ania

Tak otic83 wybieramy sie z Bjablo do Zakopanego.Jeśli chcesz to daj namiar.

17-07-2013

Bjablo   (begonie1@wp.pl)

Hej Otic! W tym terminie to przynajmniej 2 sztuki z forum będą w górach. Jeśli chcesz się spotkać na szlaku - pisz @ w którym rejonie Tatr będziesz grasować, może uda się zgrać lokalizacje :)

16-07-2013

otic83

Hi.widze ze na ten sam pomysl co ja wpadlo wiecej osob... ;) ja mam zamiar zameldowac sie w Tatrach okolo 21 lipca obawiam sie tez tloku na szlakach,ale w sumie czemu nie ,moze spotka sie kogos ciekawego.pozdrawiam pozytywnie zakreconych ..... moze sie spotkamy.....

15-07-2013

target

ja wybieram sie w Tatry od 4 do 11 sierpnia

13-07-2013

ania

Tak Ewa,wybieramy się 20-go do 24-go 07.

12-07-2013

Ewa

Hejka czy ktoś wybiera się w Tatry po 22 lipca? a może ktoś z woj. łódzkiego? Mam taki plan ale nie wiem jak pogoda... więc czekam na motywację ;) pozdrawiam

07-07-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Dariusz Karwowski

fajnie ze udało sie tobie troche powedrowac... jesli trafiles na grad to mozliwe ze 17go bo wtedy zeszlismy z orlej gdzie widzielismy burzowe chmury na słowacji i bezpiecznie w 5tce przesiedzielismy gradobicie :) troche połazilismy i wrzuciłem 15 zdjec na tutejszej galerii... moze innym razem da rade sie spotkac bo na prawde mialem pecha z tym telefonem :( pozdrawiam!!!

07-07-2013

Bjablo   (begonie1@wp.pl)

Ania, pewnie, że tak, super! Pisz na mojego @, uzgodnimy szczegóły :)

Inni planujący obecność pomiędzy 19 a 24.07 w Tatrach Wysokich niech też się śmiało ujawniają :-) I razem z nami kciuki za pogodę trzymają, bo jak się nie poprawi - trzeba będzie zabranie płetw rozważyć ;-)

06-07-2013

ania

Witaj Bjablo.
Także planuję wyjazd 20-go,więc podaj może mi maila to wymienimy się nr.tel,jeśli chcesz oczywiście.

02-07-2013

Dariusz Karwowski

cd
Ogólnie rzecz biorąc; pierwszy tydzień – skwar, 2-gi ciągły deszcz i zimno…
Bardziej odpowiadała mi ta druga opcja, bo nie znoszę upałów powyżej 30 stopni.
Trochę żal, że mgła i deszcz nie pozwoliły w pełni rozkoszować się widokami.
Potwierdził się więc, niestety, zapowiedziany przeze mnie scenariusz pogodowy.

Pozdrawiam i mam cichą nadzieję, że zrekompensuje to sobie we wrześniu…

02-07-2013

Dariusz Karwowski

Do kędzior (cantyousee@wp.pl)

Dzwoniłem do Ciebie dwukrotnie (mój nr 602…253). Oczywiście rozumiem zaistniałą sytuację, która miała miejsce i przykro mi, że straciłeś telefon. Może innym razem uda nam się spotkać gdzieś na szlaku.
Również odpuściłem sobie Chłopka tym razem.
Pierwszego dnia pobytu (16.06.) przeszedłem Orlą od Kasprowego przez Świnicę do Skrajnego Granatu. Z Buczynowych Turni zrezygnowałem, bo słońce za bardzo mnie spiekło. Później był Kościelec, Rysy (z gradem i burzą przy zejściu), Sławkowski Szczyt (we mgle i również z burzą i gradem, ale już z wielkością 2- ch centymetrów; złapał mnie na szczycie – więc brak możliwości schronienia spowodował guzy na głowie i rękach).
24-go ponownie chciałem przejść całą Orlą (znowu wybrałem się od Kasprowego), ale tym razem deszcz i zimno powodujące śliski nalot na kamieniach sprawił, że dbając o własne bezpieczeństwo, zszedłem już na Koziej Przełęczy do 5-ki.
Propos Żydowskiego Żlebu - za drugim razem było już bardziej bezpiecznie, choć w obu wypadkach przejścia, nie uważam, żeby to było jakieś ekstremalne, czy też stwarzało realne zagrożenie. W śniegu były wyraźnie wybite stopy i dodatkowo przy wspomaganiu się kijkami jak czekanem bez zbędnego ryzyka można było pokonać ten odcinek.
Jeszcze był Ostry Rohacz przez Wołowiec, również w deszczu (pogoda sprawiła, że nikogo nie było na Rohaczach). Na końcu Lodowa Przełęcz (od Smokowca) i co mnie nie zaskoczyło, przejściowy grad w Dolinie Stawów Spiskich i cały czas ulewny deszcz od przełęczy aż do Tatrzańskiej Jaworzyny (najgorsze było zejście doliną cały czas po kostki w wodzie).
cdn

26-06-2013

Bjablo

Hej Aniu,
startuję z Lublina planuję jechać autobusem, w Zakopanem będę z samego rana i cały dzień mam na wędrówkę

26-06-2013

ania

Hej Bjablo.
Skąd wyruszasz i jakim środkiem lokomocji?

25-06-2013

Bjablo

Ja się po raz pierwszy w lipcu w Tatry wybieram. Wprawdzie też się lekko tłumów obawiam, ale postanowiłam zaryzykować, żeby zobaczyć jak się góry moje ukochane latem prezentują. Liczę, że w Wysokich nie będzie takich tłumów jak nad MOkiem na przykład. Jakby ktoś za 4 tygodnie planował być w tamtych okolicach to dajcie znać, może się uda na szlaku spotkać :) Wiem że się wstępnie Natalia wybierała, może ktoś jeszcze z forumowiczów?