Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

Gdzie mozna nocować w tatrach ale nie w zakopanem

09-08-2017

Patka

Byliśmy ze znajomymi w weekend w Tatrach, szukaliśmy noclegu, ale nie chcieliśmy mieszkać w zatłoczonym Zakopanem, a gdzieś bardziej w spokojnej okolicy. Trafiliśmy do miejscowości Nowe Bystre, gdzie znajduje się rewelacyjny domek alpejski Kwiat Śniegu. Byliśmy w 4 osoby, ale 5 osób spokojnie mogłoby się zmieścić. Widoki przepiękne, wyposażenie wspaniałe. Do Zakopanego dojeżdzaliśmy w mniej niż 10 min, a na Gubałówkę było ok. 30 min spacerkiem. Wspaniała okolica i bardzo dobry i profesjonalny kontakt telefoniczny w celu rezerwacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno jescze tam wrócimy!

07-11-2016

Marta

W Zakopanem można znaleźć kilka fajnych miejscówek, ale ja zdecydowanie wybieram Białkę Tatrzańską i Groń. W Groniu zawsze zatrzymujemy się w OW Groń. Poza sezonem można liczyć na przystępne ceny, a do tego wyżywienie jest na miejscu. Jak sie jedzie z rodziną i ma ograniczony budżet, to zdecydowanie lepiej jest mieć wszystko w jednym miejscu. Cisza, spokój, można wybrać się do rezerwatu na Obłazowej Skale, na przełom Białki, nad Zalew Czorsztyńki. Widać panoramę gorc, Tatr, blisko na spływ Dunajcem, na Trzy Korony. Pokoiki czyściutkie, zadbane. Jak ktoś wybiera się w trase trochę wczesniej to można poprosić o wcześniejsze śniadanie. Poza tym przez Bukowinę w razie czego łatwiej jest dojechać do Zakopanego niż samą Zakopianką :)

21-10-2016

Adam

Też polecam Murzasichle - ta cisza i spokój jest dla mnie idealna. No i faktycznie blisko wszędzie. W hotelu Kopieniec raz byłem i tez moge polecić - jeżeli ktoś lubi wysoki standard, to będzie zadowolony. I wielki plus za kameralność, dobrze się tam odpoczywa, po prostu ;)

02-09-2016

Denny

Ja polecam Murzasichle, bardzo dobra lokalizacja - blisko szlaków na Rusinową Polanę, Halę Gąsiennicową, Kasprowy Wierch i Morskie Oko. Do tego okolica piękna, sporo miejsc noclegowych (od siebie polecam hotel Kopieniec, nocujemy głównie u nich). Nie ma tak takiego zgiełku jak w Zakopanem, dla mnie to mega duży plus!

16-06-2015

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

...Hej..dla mnie osobiście to spam tej strony i tyle...to nie FB i pudelek i staramy się dzielić tutaj informacjami związanymi przede wszystkim z bezpiecznym poruszaniem się po górach...

28-05-2015

Do wypróbowania

Serdecznie zapraszam na mojego bloga na wpis o Zakopanem. Zachęcam do obserwacji bloga, polubienia fanpage oraz wymiany spostrzeżeń :)
http://dowyprobowania.blogspot.com
Dolina Kościeliska, Fabryka Cukierków, Krupówki i inne... zapraszam!

02-03-2015

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Zuzia

...Hej!...

Ogólnie Orla w większości to poruszanie się w dość niebezpiecznym terenie ze sporą ekspozycją...miejsce, o którym wspominasz jest takie w sumie normalne na tym szlaku :) są miejsca owiane złą sławą jak np. honoratka ale jest to miejsce gdzie przez większość dni w roku zalega śnieg i lód...tak jest właśnie na odcinku Zawrat-Kozi W. Wystawa głównie północna stąd oblodzenie przez większość roku. Orla dobrze oznakowana ale za pierwszym podejściem zamiast kierować się na Zamarłą zrobiłem trawers od strony Hali Gąsiennicowej bo było tam bardziej wydeptane niż na autentycznym szlaku w górę...Ogólnie to osobiście wolę dalszą część trasy na Krzyżne...inny klimat,wg mnie lepsze widoki,cieplej,mniej śniegu(chociaż w kilku miejscach lubi zalegać) ale uwaga na sypiący się piarg! pozdrawiam i bezpiecznego wędrowania życzę! :)

23-02-2015

Zuzia

Dzięki bardzo za odpowiedź i przepraszam za moje zachowanie poprawie się .Pozdrawiam

22-02-2015

Dariusz K

Poruszamy się nie w temacie. Należałoby te pytanie postawić na forum o szlakach dotyczących Orlej, a nie postów związanych z noclegiem (proszę na przyszłość o tym pamiętać)...
Ale trudno, przejdę do rzeczy.
Grzebieniem poruszają się osoby, które nie znają szlaku (sam, gdy po raz pierwszy pokonywałem Orlą, popełniłem ten błąd), albo ci którzy lubią zastrzyk emocji.
Miejsce to nie sprawia trudności, gdy idziemy poniżej tego grzebienia trawersem po lewej stronie i dopiero przy końcu przez wrótka przechodzimy na drugą stronę wychodząc na ukośne płyty.
Na filmiki należy zawsze patrzeć z dużym przymrużeniem oka, bo ci „filmowcy”, właśnie chcą osiągnąć takie wrażenie na oglądających.
Reasumując, nie przejmuj się tym łatwym miejscem, ale innymi, naprawdę trudnymi.
Pozdrawiam

22-02-2015

zuzia

Witam. Mam pytanko odnośnie odcinka za Honoratką na Orlej P. przed Zmarzłymi Czubami.Chodzi mi o ten grzebień czy na prawdę jest taki trudny jak na filmikach? Przeraża mnie te przejście wąską granią.

09-02-2015

Zuzia

Witam.Gorąco polecam wille Siklawę ,droga na Olczę dojazd z tego miejscasuper

07-02-2015

Wacław   (waclawhetman@wp.pl)

do Pawła.
Jeśli jeszcze nie wybrałeś kwatery, skontaktuj się ze mną, podam namiary do odpowiedniego obiektu na Pardałówce II.
Pozdrawiam, wh

05-02-2015

renia   (remagasz@wp.pl)

polecam stronę, kilka razy korzystałam, zawiera dokładne opisy, wybierzesz coś dla siebie wg potrzeb, http://www.zol.pl/noclegi/?action=lista&miejsc=1&kat=0&list=0

03-02-2015

pawel

czy wiecie gdzie moglbym sie wybrac od 14.02 w rejony zakopanego z 2 dzieci (w tym jedno na wozku inwalidzkim ) za rozsadna cene.ogolnie 4 osoby.bede samochodem wiec odleglosc do zakopanego moze byc .prosze o porady gdzie szukac a moze jakies sprawdzone miejsca(domki,apartamenty na parterze ze wzgledu na syna).dziekuje

04-01-2015

janina30

A szukacie właśnie w takich pensjonatach czy raczej jakiś wygodnych apartamentach?

09-12-2014

Paula

Ja znalazłam fantastyczny nocleg za niewielkie pieniądze za pośrednictwem strony http://taniewakacje.info/szukaj/woj/4/Malopolskie.html to darmowa baza noclegowa. W Zakopanem można znaleźć takie miejsca, które nie są przeludnione i naprawdę warte odwiedzenia, będące niedaleko centrum. Zresztą nawet gdyby ludzi było full, to właśnie wtedy najlepiej czuć ten klimat :)

19-10-2014

Edyta

Ja pierwszy raz pijechałam w sierpniu w Tatry . Z polecenia zdecydowałam się na Kościelisko . Czy jestem zadowolona to zależy , jeśli chodzi o sklepy tragedia natomiast dużym plusem była bliskość Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej około 20 minut na pieszo . Do Zakopanego daleko do Kuźnic też , ale to mnie nie interesowało byłam z 7 latkiem i na Rysy mi nie śpieszno ze względu na bezpieczństwo. Jako baza wypadowa w Tatry Zachodnie polecam ,Jeśli macie samochód jesteście wygrani, bez trochę gorzej ale dacie radę.

01-04-2014

Mirasek

Cantona21 widzę, że masz podobne podejście co Ja jeśli chodzi o wyprawy w Tatry, mam o tyle szczęście, że jestem już o krok dalej od Ciebie ponieważ byłem niedawno i wybrałem jedną z Twoich propozycji a mianowicie Murzasichle. Byłem z żoną i dzieckiem w ośrodku o nazwie Tajgołka, to są takie domki drewniane możesz sobie zobaczyć na stronie internetowej www.tajgolka.pl. Mi osobiście niczego nie brakowało cisza, spokój piękne widoki, standard bardzo wysoki i nie można im niczego zarzucić jak się jeszcze kiedyś przełamie żeby jechać w Tatry to na pewno tam znowu pojade.

05-09-2013

chycóweczka

Serdecznie polecam, warto przyjechać dla samej atmosfery a poza tym piękne miejsce
https://www.facebook.com/mariaistanislawchyc

25-08-2013

Inka

Polecam Hrube Wyżne ok 6 km od Zakopanego Pensjonat Marysieńska 55 zl z wyżywieniem!!!!!!!!! jedzenie pyszne Gospodyni Terenia dopieszcza gości duży teren zabaw dla dzieci, grill i wokół skoszone sianko Byłam na przełomie lipca i sierpnia i naprawdę polecam