Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum

Dyskusja na temat

schronisko 5 stawów

13-11-2019

Monika

czy ktoś może się orientuje, jak rzeczywiście to wygląda, jeśli chce się przenocować, a nie ma miejsc w łóżkach do zarezerwowania? Jeśli zimą dojdziemy przed 16, kiedy jest ciemno, to rzeczywiście może nie być pewny nocleg na podłodze?

26-10-2018

Radosław

Zebrali teraz aktualne ceny busów scronisk i wejść na https://przewodnik-po-gorach.pl/aktualne-oplaty-w-tatrach/

06-08-2018

Mariusz

ja dzwoniłem pod numer +48 781 055 555 ale nie mogę się dodzwonić nikt nie odbiera.
strona internetowa nie działa. nie wiem o co chodzi

29-07-2018

Damian

Witam
Czy ktoś z Was kiedykolwiek dodzwonił się do schroniska Doliny 5 Stawów? Jeżeli tak to jaki numer?

24-07-2018

Kazimierz   (kazik2228@interia.pl)

byłem'widziałem;jestem zachwycony schroniskiem i górami.chętnie bym powrócił pozdrawiam wszystkich Górali Kazimierz

19-02-2017

Rafał

Czy ktoś mi pomoże w schronisku 5 stawów jest kuchnia ale czy kuchnia jest wyposażona w patelnie i różne garnki do odgrzania jedzenia .
Zgóry dzięki

08-11-2016

Gosia

Orientujecie się czy faktycznie na podłodze w "pomieszczeniu zbiorowym" przyjmują max 15 osób, czy jest szansa na przespanie gdzieś tam na podłodze jeszcze?

30-09-2016

turysta   (kontomailowe2@wp.pl)

byłem w schronisku we wrzesniu 2016
obsługa schroniska nie ogarnia kompletnie tematu
przy niewielkim wysiłku mogli by to zorganizować TIPTOP
TAKIE DZIADOSTWO I TYLE

19-09-2016

Klaudia

Nie polecam, wręcz odradzam spożywania posiłków w tym schronisku. "Danie" które dostałam było zimne, ale to nie był największy problem. Apetyt dopiero straciłam gdy ujrzałam jak Pani "na zmywaku" zmywa wszystkie talerze i sztućce po niezliczonej liczbie gości. Myślę że do zmywania należy użyć gąbki i płynu do naczyń, a nie jak ta Pani samej wody. Opłukała i czyste.

22-04-2016

Grzegorz   (g.botwina2015@gmail.com)

Byłem w zeszłym roku początkiem czerwca pogoda doskonała, miejsce najpiękniejsze w Tatrach, nocleg jak to w schronisku, bez luksusów ale tak mam być ! nikt na dworze nie spał.... bardzo dobre warunki są w Schronisku w Roztoce po remoncie całe schronisko sanitariaty super, wybieram się jednak do Doliny Pięciu Stawów w maju w weekend majowy i nie mam rezerwacji :) Pozdrawiam

06-10-2015

Jagna

Zarezerwowałam pokój dwuosobowy z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem. Opłata za klitkę 4 m2 180 zł. To miał być nasz sentymentalny, rocznicowy wyjazd w ukochane Tatry. Już w czwartek wieczorem od godz.15 zbierali się w jadalni ludzie rezerwując podłogę na nocleg W piątek i sobotę były takich spontanicznych turystów dzikie tłumy, zwłaszcza, że pogoda dopisała Oczekiwanie na możliwość skorzystania z prysznica wzrosło do ponad godziny, chaos i brud niemożliwe do ogarnięcia, wrzątek niedostępny, naładowanie komórki w kilku gniazdkach schroniska niemożliwe,skorzystanie z jedzenia w jadalni nieaktualne. Rozumiem, że to schronisko górskie, ale skoro pobierane są opłaty od tak licznych gości, to nasza opłata w związku ze zdecydowanym spadkiem standartu powinna ulec obniżeniu.
Nie czarujmy się, że nocują na podłodze tyryści zaskoczeni przez noc w górach, do Palenicy jest 2,5 godziny i można tę trasę pokonać również w świetle czołówki. Ludzie koczujący na podłodze bądź śpiący przed schroniskiem, świadomie podjęli taką decyzję, dokładnie wiedząc co ich czeka, nie jestem pewna czy osoby jak ja planujące z wyprzedzeniem, rezerwujące miejsce również zdają sobie sprawę z tego co będzie się działo w weekend w schronisku. Polecam nocleg od niedzieli wieczór do czwartku, weekendy odradzam, chyba że ktoś lubi taki folklor. Na podłodze nocują młodzi sympatyczni ludzie i zabawa kończy się o 22 godz ciszą nocną.

25-09-2015

arszemik

Fajny filmik na Youtube o tatrach i miedzy inni dolina 5 stawow

https://youtu.be/fM4nb55GCZQ

Pozdrawiam

24-09-2015

Wacław

Wybacz Młody Przyjacielu !
Oprócz tej "przyjemności " korzystania z toalety, miałeś jeszcze dach nad głową czyli osłonę przed wiatrem, zimnem i deszczem.
I nie łamałeś żadnych przepisów TPN.
Nikt Cię do takiego wyboru nie zmuszał. Mogłeś dojechać z Z-nego, tam nocleg i dojazd w dwie strony to jakby nie liczyć 60 zł.
Jesteś do przodu 40 zł i z mniejszym wysiłkiem wchodzisz sobie ponad 5 Stawów. A to drobne zmęczenie? Chyba nie jesteś tak jak ja emerytem.
Ja bym pewnie w takich b. spartańskich warunkach skorzystał z podręcznego śpiwora, by mnie ostre brzegi schodów nie "piliły", albo wyszedł na tzw. świeże powietrze.
Gdyby było, jak sobie życzysz, czyli za darmo, to chętnych na nocleg byłoby aż po Roztokę.
O paragon trzeba było poprosić a nie insynuować ... /ja często zbieram śmieci tzn...paragony za wstęp do TPNu/.
Personel schroniska stanowią b. często ludzie młodzi z "nizin", bo dopiero tu znaleźli jakąś pracę.
Wiierz mi, że nie zbijają na ceprach kokosów. A pracują w zasadzie całodobowo.
Pozdrawiam

21-09-2015

tytus

W nocy 16/17 września spałem w piątce na schodach, o ile można to nazwać spaniem. Ludzie spali także na dworze, taki był tłok. Nie było sensu nawet rozkładać spiwora, zero wolnej podłogi. Ja rozumiem, że tłok, ale dlaczego za przesiedzenie nocy w ubraniu na schodach lub na dworze mam płacic 20 zł? Rzekomo za "korzystanie z infrastruktury". Jednorazowe skorzystanie z kibla za 20 zł, no sorry, ale takich cen to nigdzie nie mają.
Za "podłogę" to mogą brać, ale tylko jeśli rzeczywiście jest to miejsce na podłodze.
Jeszcze żeby można to traktować jak darowiznę na PTTK, ale nie dostałem nawet paragonu, co znaczy, że obsługa wzięła kasę do kieszeni. Czuję się okradziony i tyle.

16-09-2015

Marek

Będę nocował w piątce w terminie 17/18 09. Zerkając na pogodę sądzę, że schronisku będzie tłoczno... zresztą jak zwykle.
Pzdr
M

15-09-2015

Bart

Witam,

Czy jest tutaj ktoś kto nocuje w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów 17-18.09.2015???

pzdr
Bartek

22-06-2015

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Hej. Schronisko w piątce przyjmuje wszystkich nawet jeśli nie mieszczą się w schronisku. Koszt takiego noclegu to 20zł. Gratis są koce z tym, że raz widziałem jak się skończyły ale na dworzu spało już chyba ze 100 osób...polecam i pozdrawiam

20-06-2015

zula

Witam.
Wybieramy się w poniedziałek w tatry. Mam pytanko odnośnie Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Czy nikt nas nie wygoni stamtąd i pozwolą na nocleg na glebie?
Jak to wygląda dokładniej?

15-09-2013

ElaK

Co do Współtowarzyszy w pokoju/zmieniających się/,to sympatyczna młodzież
i ludzie z długim górskim stażem.
Przyjemne było to,że o szlakach,schroniskach i wędrówkach górskich można sobie opowiadać bez obawy,że temat kogoś znudzi.
Uwagi:przydają się stopery do uszu,bawełniane jednorazowe ręczniki/b.lekkie/,w pokojach nie ma gniazdek elektr./jak np w Starej Roztoce/ więc ładowanie baterii np
do ap.foto w recepcji lub kuchni.
Ogólnie rzecz biorąc było wspaniale,pogoda dopisała i zrealizowaliśmy nasz plan.

15-09-2013

ElaK

Moja relacja ze schr.5st-rezerwacja na pocz. września w styczniu,2os2 noclegi w pok 7osob.wyposażenie pok:3 łóżka piętrowe+1pojed.stolik,krzesło,ława i półka-kaloryfer ciepły i ogólnie b.ciepło w schronisku,dwa małe okna,na których stawia się buty,rozwiązanie praktyczne/biorąc pod uwagę czas ich eksploatacji/
Czw/pt-ludzi sporo,ale kolejki do WC,mycia,kuchni i wrzątku krótkie.
Pod schr. relaks na ławach przy piwie,kawie,herbatce z rumem.Niektórzy gotują sobie posiłki na małych butlach gaz, inni zajmują miejsca na nocleg w kosodrzewinie,mimo,że rano zimno.Po zachodzie słońca lodowaty wiatr wygania nas do środka.Leżymy,odpoczywamy,gadamy.
Wędrówka do toalety w nocy-konieczna latarka lub komórka,aby kogoś nie nadepnąć.Pt/sb-przybyło dużo osób/bo pogoda gwarantowana/miejsca na podłodze nie ma,na schodach też-na szczęście toalety wolne.Bez kolejki mycie o 5tej,potem gorzej,ale panują cierpliwość i humor.cd