Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Zadni Granat (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

12-07-2015

renia   (remagasz@wp.pl)

a propos miłości do Tatr, zawsze moją miłością były Wysokie, Zachodnie po polskiej stronie jakoś mnie nie pociągały, od momentu gdy poznałam Rohacze i Banikov stały się one absolutnie moim numerem jeden :)

11-07-2015

ol888enka

Właśnie wróciłam z tego szlaku i muszę to napisać - trasa jest FENOMENALNA pod względem widokowym. Cały szlak od Czarnego Stawu wiedzie w otoczeniu Orlej Perci, wszystkie jej szczyty są na wyciągnięcie ręki i kuszą, kuszą... :) A jak na górze ukazała się jeszcze Dolina 5 Stawów.. Coś niesamowitego! Trudności rzeczywiście są niewielkie, a trasa nawet nie jest szczególnie męcząca, chociaż wchodzimy na ponad 2200 m npm. Bardzo szybko nabiera się wysokości.
Kiedyś myślałam, że T. Zachodnie są moją miłością - po przejściu tego szlaku uznałam, że jeszcze mało wiem o życiu :)

26-08-2014

Asia

Dziękuję za odpowiedź ! (po cichu, p.Wacławie, liczyłam właśnie na Pana:)
W Tatry wybieramy się na 5dni, może uda się zrealizować oba cele. Po obejrzeniu filmików, zdjeć itd.. obawiam się że psychiczna bariera nie pozwoli wejść/zejść do/z D5S... Muszę to przemyśleć.. I nie mogę się doczekać :) Pozdrawiam

25-08-2014

Wacław

do Asi !
Jeśli to będzie wyjazd jednodniowy, to raczej na Zadni Granat. Z Kuźnic, Murowańca i Koziej Dolinki. Trasa zbliżona wysiłkowo do tej na Cz.W i czasowo też podobna.
Zorientujesz się na szczycie, czy nie warto pójść dalej i schodzić ze Skrajnego G. do Cz. Stawu G. Lepsze to niż powrót z Zadniego tą samą drogą.
Trasa przez Krzyżne wyraźnie dłuższa i też lepszym wydaje się się wariant przejścia przez tą przełęcz, niż zejście z niej tą samą ścieżką.
Gdyby tak miało być, to ciekawszą wydaje się trasa od strony Piątki. Pozdrawiam

24-08-2014

Asia

Witam.
Powoli planuję wyjazd w Tatry i.. proszę o radę
Co moglibyście bardziej polecić osobie z moim doświadczeniem? Wejście od Hali Gąsienicowej na Zadni Granat czy na przełęcz Krzyżne? Gdzie "łatwiej"? Moim doświadczeniem jest tylko przejście Czerwonych wierchów (Dolina Kościeliska->przez Adamicę->Ciemniak->do Kopy i zejscie na Kondratową)
Kondycja jest :), choć chyba wole "wycieczki" niż wspinaczkę..
DORADŹCIE PROSZĘ :)