Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Morskiego Oka na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

13-06-2017

ol888enka

Szlak super, piękne widoki, trudności technicznych nie ma. Najgorszy, jak zawsze w tym rejonie, asfalt... Ja tą drogą schodziłam po wejściu z D5SP i dla mnie było to piękne zakończenie wycieczki, oczy można naprawdę nacieszyć!

23-09-2013

koziczka

Byłam na Szpiglasie 7 września-to był mój drugi raz.Za każdym razem piękna pogoda i rewelacyjna widoczność.Ludzi sporo.Nawet na łańcuszkach przy schodzeniu do D5SP utworzył się korek.Szlak łatwy,cały czas atrakcyjny widokowo(pomijając 9km asfaltu do MOKa-ale do tego można się przyzwyczaić ,zwłaszcza gdy się idzie w dobrym towarzystwie).Polecam każdemu....

19-06-2013

ElaK

14 czerwca szliśmy tym szlakiem docierając do Dolinki za Mnichem,wyruszyliśmy ok 10tej,pogoda była przyjemna,trochę słońca i wysokich chmurek.Ceprostrada okazała się wygodnym chodnikiem co nie znaczy,że nie męczącym.Potok z 3ciego żlebu przepływa przez szlak na szer ok 3m.ale kamienie nie były śliskie.Cały czas przed oczami piękne widoki na MO i jego otoczenie,a w pewnym momencie ukazał się Czarny Staw,wyraźnie było widać spadający z niego potok i słychać szum Siklawy Czarnostawiańskiej.Gdy dotarliśmy do rozdroża szlaków na Szpiglasową i Wrota Ch.. okazało się,że Staw Staszica wypełniony jest wodą,a nawet pływają po nim kaczki,pogoda się zmieniła,wierzchołki Rysów zasłoniły chmury,nad Dolinką pojawiły się też, w dodatku ciemne.W drodze powrotnej na szlaku tłoku też nie było ,spotkaliśmy kilka osób.Po odpoczynku w schronisku poszliśmy do Palenicy.Cała wycieczka wspaniała widokowo.

25-05-2013

ol888enka

do macio -> na trasie z Morskiego Oka na Szpiglasową przełęcz nie ma łańcuchów :) to od strony 5-ki są. Niestety jeszcze nie miałam okazji być na tym szlaku (nadrobię!), ale z wszelkich opisów i opinii wynika, że jest to łatwa trasa, sama nazwa ceprostrada na to wskazuje :) Ale kawał drogi jest, to fakt.

24-05-2013

Piotrek K

Bo ja wiem czy długie... na znakach pokazuje 3h10' z tego co pamietam,ja weszedłem w 2 h z 1 krótka przerwa .( musiałem sie troszke spieszyc:))Tak wiec po +/- 2 h30' jestesmy na 2000 m a w tym czasie idac w kierunku szpiglasowej dojdziemy do morskiego oka lub do 5 stawów tak wiec jeszcze kawał drogi do celu. Droga do 5 stawów czy do morskiego oka tez jest długa i monotonna:)